Jak często można stosować odżywkę do włosów bez spłukiwania?

Karol Kwiatkowski7 kwietnia, 20227 min

Każdy, kto marzy o gładkich, lśniących i zdrowo wyglądających kosmykach, powinien zdawać sobie sprawę, że ich uzyskanie jest możliwe tylko przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji. Sięgając po kosmetyki odpowiadające potrzebom naszym pasm, jesteśmy w stanie sprawić, że przesuszone, puszące się i łamliwe kosmyki staną się tylko wspomnieniem. Po jakie produkty należy sięgnąć, by uzyskać taki efekt? Rozwiązaniem może okazać się odżywka do włosów. Dowiedz się, jak korzystać z tego produktu w wersji bez spłukiwania.

Po co stosujemy odżywkę do włosów?

Odżywka do włosów to kosmetyk pielęgnacyjny, który powinien znaleźć się w każdej łazience. Niestety sam szampon, którego podstawowym zadaniem jest oczyszczanie pasm, nie zapewni im odpowiedniego odżywienia. Brak odżywki do włosów w rutynie pielęgnacyjnej może sprawić, że kosmyki zaczną się plątać, puszyć i źle rozczesywać. By temu zapobiec oraz dodatkowo nawilżyć i odżywić włosy, warto sięgnąć po odżywkę.

Czy odżywka do włosów to produkt dla każdego? Zdecydowanie tak, jeśli tylko jest ona dobrana do potrzeb i porowatości kosmyków, a także stosowana w prawidłowy sposób. Przykładowo odżywka o zbyt dużej ilości składników natłuszczających może działać niekorzystnie na cienkie włosy.

Odżywka do włosów bez spłukiwania – tak czy nie?

Ze względu na to, że odżywka do włosów posiada lżejszą konsystencję niż maska, sprawdzi się nawet do codziennego stosowania. Zazwyczaj, gdy korzystamy z odżywki, sięgamy po produkt, który aplikujemy po umyciu skóry głowy szamponem, pozostawiamy go na pasmach przez określony czas, a następnie spłukujemy. Nie jest to jednak jedyny rodzaj odżywki dostępnej na rynku.

Odżywka do włosów bez spłukiwania to produkt, który aktualnie znów wraca do łask i staje się nieodzownym elementem pielęgnacji naszych pasm. Swego czasu wiele osób rezygnowało z tego kosmetyku, gdyż według nich nadmiernie obciążał ich włosy. Tymczasem odżywka bez spłukiwania, jeśli jest stosowana prawidłowo, może stać się istotnym elementem pielęgnacji i stylizacji kosmyków. To produkt, który w szczególności docenią posiadaczki kręconych, wysokoporowatych i puszących się pasm.

Odżywka bez spłukiwania – stosowanie

Jak często korzystać z odżywki bez spłukiwania? W tym przypadku nie istnieje jedna reguła. Produkt ten może być stosowany zaraz po myciu na lekko wilgotne kosmyki. Dzięki temu dostarcza im odpowiedniej ilości składników nawilżających i odżywczych, a także zabezpiecza łuski włosów przed nadmierną utratą wody lub czynnikami zewnętrznymi. 

Odżywkę bez spłukiwania możesz z powodzeniem stosować także pomiędzy kolejnymi myciami, w celu odświeżenia, wygładzenia i dodatkowego nawilżenia swoich włosów. W ten sposób stosują ją osoby, których pasma są mocno kręcone i jednocześnie bardzo suche. Odżywka pozwala zatrzymać w nich wilgoć, a także ułatwić rozczesanie podczas mycia.

Odżywka do włosów bez spłukiwania jest dostępna w różnych wariantach. Najczęstszym rozwiązaniem są produkty w sprayu (odpowiednie dla cienkich włosów) lub w kremie czy balsamie. Odżywka bez spłukiwania może być wyposażona w filtr UV, co dodatkowo zabezpiecza przed szkodliwym wpływem promieniowania.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk