Ponad półtora tysiąca tirów w kolejce do granicy z Białorusią w Bobrownikach

Karol Kwiatkowski3 kwietnia, 20222 min

Ponad półtora tysiąca tirów stoi w sobotę wieczorem w kolejce do polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Bobrownikach – podała PAP podlaska Krajowa Administracja Skarbowa. Na rozpoczęcie odprawy trzeba czekać 84 godziny, rano były to 83 godziny.

Rano w kolejce było 1,5 tys. ciężarówek, wieczorem 1 tys. 520.

Kolejka ma 41 km długości – o kilometr więcej niż rano – podano w najnowszym komunikacie Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).

Ciężarówki stoją na prowadzącej do przejścia drodze krajowej nr 65. Obowiązuje strefa buforowa przed miejscowością Waliły Stacja, która służy usprawnianiu ruchu.

W ciągu ostatniej doby (dwie dwunastogodzinne zmiany) służby odprawiły w Bobrownikach 280 tirów – po 140 podczas zmiany.

Kolejki przed przejściem w Bobrownikach utrzymują się od 9 listopada ub. roku, gdy z powodu kryzysu migracyjnego, do odwołania zawieszono odprawy na sąsiednim przejściu w Kuźnicy.

KAS tłumaczyła także wcześniej, że od ponad dwóch tygodni w Bobrownikach jest także odprawianych mniej ciężarówek niż przewidują dobowe normy dla tego przejścia. Jest to efekt zaostrzenia procedur związanych z sankcjami gospodarczymi UE wobec Rosji po agresji na Ukrainę. Służby graniczne sprawdzają, czy deklarowany w dokumentach towar faktycznie jest w ciężarówkach.(PAP)

Autor: Izabela Próchnicka

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk