Tusk: zaczynam kolejną turę rozmów z Polakami

Karol Kwiatkowski29 marca, 20224 min

Zaczynam kolejną turę rozmów z Polakami, bardzo ważne jest byśmy pamiętali o sobie nawzajem, bardzo ważne są kwestie mieszkań dla polskich rodzin oraz wsparcie dla Polaków i samorządów pomagających Ukraińcom – powiedział we wtorek w Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) lider PO Donald Tusk.

Tusk zapowiedział na briefingu prasowym w Zduńskiej Woli, że zaczyna kolejną turę rozmów z Polakami, aby rozmawiać o „polskich sprawach”.

„Dla mnie jest rzeczą bardzo ważną, żeby wszyscy pamiętali o sobie nawzajem i niezależnie od tego jak dramatyczne rzeczy dzieją się przy naszej granicy, niezależnie od tego, że wszyscy myślimy o tej okrutnej wojnie, o tragicznym losie ukraińskich rodzin, żebyśmy potrafili także w tym samym czasie skupić się na problemach jakie i wojna, i wcześniejsze zjawiska – pandemia, drożyzna, koszty kredytów, (…) żeby to nam nie uciekło z pola widzenia” – powiedział Tusk.

Zapowiedział, że wizytę w woj. łódzkim rozpocznie od wspólnego śniadania u młodego małżeństwa z dziećmi ze Zduńskiej Woli. Następnie – jak mówił – odwiedzi Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji, gdzie jest punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Dodał, że w drodze do Sieradza zatrzyma się w miejscowości Rzechta będzie rozmawiał o problemach związanych z budową domów. A w samym Sieradzu spotka się z samorządowcami i przedsiębiorcami związanymi z branżą budowlaną.

Tusk podkreślił, że jednym z tematów jego rozmów będą koszty kredytów mieszkaniowych rosnących ze względu na inflację. „Kwestie mieszkań dla polskich rodzin stają się wyjątkowo istotne, tez w kontekście setek tysięcy ukraińskich rodzin, które w Polsce zostaną na dłuższy czas” – powiedział Tusk.

„Trzeba zrobić wszystko, żeby uratować jedność i solidarność Polaków z Ukrainą i Ukraińcami, naszą gościnność. Ale to jest możliwe, kiedy ci, którzy ponoszą te ciężary – to są przede wszystkim polskie rodziny, samorządy, żeby czuły, że nie są same z tym wszystkim” – podkreślił lider PO. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Hubert Bekrycht

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk