Senatorowie PiS złożą wniosek o odwołanie marszałka Grodzkiego

Magdalena Targańska26 marca, 20223 min

Senatorowie PiS złożą wniosek o odwołanie marszałka Tomasza Grodzkiego – zapowiedział w sobotę wicemarszałek izby Marek Pęk (PiS). Dodał, że ma to związek ze „skandaliczną wypowiedzią o finansowaniu przez Polskę zbrodniczego reżimu Putina”. Chodzi o wystąpienie Grodzkiego skierowane do ukraińskiego parlamentu.

O zamiarze złożenia przez senatorów PiS wniosku o odwołanie Grodzkiego Pęk poinformował na Twitterze. „W związku ze skandaliczną wypowiedzią prof, Grodzkiego o finansowaniu przez Polskę zbrodniczego reżimu Putina senatorowie PiS złożą wniosek o jego odwołanie” – napisał wicemarszałek Senatu.

Jak ocenił, „te kłamliwe słowa są hańbiące i sprzeczne z polską racją staną”. „Są granice, których przekraczać nie wolno!” – dodał.

Nagranie skierowane do Rady Najwyższej Ukrainy marszałek Grodzki zamieścił w piątek m.in. na Twitterze. Mówił w nim m.in., że Ukraińcy dają mnóstwo przykładów najwyższego poświęcenia, męstwa i determinacji w obronie swojej ojczyzny. „Ale trzeba to podkreślić z całą mocą: cały cywilizowany świat musi działać z podobną determinacją i bezwzględną wolą poskromienia agresora” – podkreślił marszałek Grodzki.

„Sankcje muszą być kompletne i stanowczo egzekwowane. Dlatego muszę Was przeprosić za to, że niektóre firmy w haniebny sposób kontynuują działalność w Rosji, że nadal przez Polskę jadą tysiące tirów na Białoruś i dalej, że nadal rząd importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów. W ten sposób z niedającą się zaakceptować hipokryzją nadal – nawet wbrew intencjom – finansujemy zbrodniczy reżim, który zdobyte pieniądze zużywa na mordowanie niewinnych ludzi. Agresor musi być całkowicie izolowany i musi boleśnie odczuć, że świat twardo stoi po stronie zaatakowanych i nie pozwoli na rzeź Ukrainy” – oświadczył również Grodzki. (PAP)

autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk