Morawiecki: tyrani odchodzą, a zło przemija

Putin musi wiedzieć i znać tę prostą prawdę, o której chyba zapomniał – że tyrani odchodzą, a zło przemija. Zło nie buduje przyszłości. To wolność i prawda, dobro i sprawiedliwość są nieśmiertelne – napisał w mediach społecznościowych premier polskiego rządu, Mateusz Morawiecki, po wizycie w Kijowie.

Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Janszą spotkali się we wtorek Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem tego kraju Denysem Szmyhalem.

– Ta wojna to wynik działań okrutnego tyrana, który atakuje bezbronnych cywili, bombarduje miasta i szpitale na Ukrainie! – stwierdził premier.

Po spotkaniu premier Morawiecki ocenił, że „Europa musi zrozumieć, że jeśli straci Ukrainę, już nigdy nie będzie taka sama”. „Europa bez Ukrainy nie będzie już Europą. Będzie raczej symbolem porażki, upokorzenia i bezradności. A ja chcę silnej i ambitnej Europy” – podkreślił.

„Osobista obecność w Kijowie premiera Polski Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, premiera Czech Petera Fiali i premiera Słowenii Janeza Jansy jest dowodem bezgranicznego wsparcia dla wszystkich Ukraińców. Wizyta trzech premierów w imieniu Rady Unii Europejskiej przejdzie do podręczników historii” – napisał na Twitterze premier Ukrainy Denis Szmyhal.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    18 marca, 2022 at 3:41 pm

    Jednak niestety nie… i jedno, i drugie pozostaje, w tej czy innej formie /formule/.

Leave a Reply

Koszyk