Ukraina: 14 korytarzy humanitarnych, m.in. do Mariupola

Magdalena Targańska13 marca, 20222 min

14 korytarzy humanitarnych, m.in. do Mariupola nad Morzem Azowskim, zaplanowano na niedzielę w Ukrainie – podaje Polska Agencja Prasowa powołując się na informacje jakie podała ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa na Telegramie.

Dostarczaniu pomocy humanitarnej z Zaporoża do Mariupola ma towarzyszyć rozminowywanie całej trasy przez Wasylówkę, Melitopol i Berdiańsk. Konwój humanitarny z miasta Połohy w obwodzie zaporoskim ma dojechać do Zaporoża. Natomiast kolumna ewakuacyjna z Zaporoża ma ruszyć w odwrotną stronę – podaje Polska Agencja Prasowa.

Ze wsi Kozarowicze i Peremoha w obwodzie kijowskim pojedzie konwój humanitarny do Kijowa, z wioski Andriiwka oraz miast Makarów i Borodzianka w tym samym obwodzie do Żytomierza. Z wiosek Switylnia i Wełyka Dymerka również w obwodzie kijowskim konwój uda się do Browarów.
Z miasta Kreminna w obwodzie ługańskim konwój pojedzie do miasta Łyman, zaś z miast Rubiżne, Szczastia i Popasna oraz wioski Horske w tym samym obwodzie do Słowiańska – informuje PAP.

Z miejsc docelowych w drogę powrotną mają ruszyć konwoje ewakuacyjne.

Źródło: PAP

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *