PAA: żadnych niepokojących wskazań aparatury mierzącej promieniowanie

Nasza Polska6 marca, 20222 min

Państwowa Agencja Atomistyki nie notuje żadnych niepokojących wskazań aparatury pomiarowej systemu monitoringu radiacyjnego – poinformowała w niedzielę PAA.

Agencja na bieżąco analizuje dane otrzymywane z krajowego systemu monitoringu radiacyjnego i nie odnotowała żadnych niepokojących wskazań aparatury pomiarowej – poinformowała PAA. Obecnie na terenie Polski nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska – dodała Państwowa Agencja Atomistyki.

Z danych ze stacji pomiarowych, publikowanych przez PAA wynika, że w niedzielę w Polsce moc dawki promieniowania gamma nie odbiega od poziomów notowanych w ciągu ostatniego miesiąca.

Z informacji przekazywanych przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej oraz władze Ukrainy wynika, że teren Zaporoskiej Elektrowni Atomowej jest pod kontrolą sił rosyjskich, natomiast działaniem elektrowni steruje jej ukraiński personel. Z sześciu reaktorów działają tylko dwa. Działa też monitoring, nie stwierdzono podniesionego poziomu promieniowania. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Koszyk