PKP Intercity: ponad 100 tys. obywateli Ukrainy skorzystało z bezpłatnych przejazdów

Nasza Polska5 marca, 20223 min
Ponad 100 tys. obywateli Ukrainy skorzystało już z bezpłatnych przejazdów pociągami PKP Intercity – poinformował w sobotę przewoźnik. Jak zaznaczył, pociągi między Polską a Ukrainą cały czas kursują.

W ciągu ostatnich dni ze stacji przygranicznych odprawiono ponad 62,4 tys. uchodźców w różnych kierunkach Polski zaznaczyło PKP Intercity. Od 24 lutego do 4 marca odprawiono w sumie blisko 200 pociągów, w tym 140 wzmocnionych pociągów stałego kursowania, 32 dodatkowe pociągi uruchamiane taborem PKP Intercity i 26 pociągów uruchamianych taborem przewoźników regionalnych.

Już ponad 100 tys. obywateli Ukrainy od 26 lutego br. skorzystało z bezpłatnych przejazdów pociągami PKP Intercity. Po przekroczeniu granicy polskiej mogą oni nieodpłatnie korzystać z przejazdów w 2. klasie pociągów kategorii ekonomicznych TLK i IC uruchamianych przez przewoźnika na terenie Polski z uwzględnieniem przesiadek na kolejne połączenia. Przejazd odbywa się na podstawie dowolnego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie oraz na podstawie nieodpłatnej miejscówki, którą można dostać w kasach, lub od obsługi pociągów.

PKP Intercity przypomniało, że bezpłatne przejazdy na terenie swoich krajów oferują także przewoźnicy kolejowi z Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii i Węgier.

Przewoźnik zaznaczył, że pociągi między Polską a Ukrainą cały czas kursują, a wraz z Kolejami Ukraińskimi PKP Intercity utrzymuje połączenia kolejowe z Kijowem, Lwowem i Odessą, umożliwiając uchodźcom przyjazd do Polski. Podróżni docierają głównie do stacji w Przemyślu, Chełmie i Warszawie, gdzie otrzymują niezbędną pomoc, posiłek i informację o dalszej możliwości transportu – zaznaczyła spółka.

PKP Intercity przypomniało, że od piątku uruchomiło dodatkowy pociąg specjalny relacji Warszawa – Frankfurt nad Odrą, który będzie skomunikowany z połączeniami regionalnymi Deutsche Bahn do Berlina. Rozszerzony został także zakres kursowania pociągu Berolinum na trasie Warszawa – Berlin, który będzie jeździł również w weekend. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *