Müller: nie ma polskich MiG-ów na Ukrainie

Nie ma polskich MiG-ów na Ukrainie; chciałbym uspokoić, bo pewne informacje pojawiły się, że chociażby z polskich lotnisk mają startować samoloty w celach bojowych, dementuję te informacje – oświadczył w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller pytany w Polsat News czy polskie MiG-i są na Ukrainie odparł: „Nie ma polskich MiG-ów na Ukrainie. Chciałbym uspokoić, bo pewne takie informacje się pojawiły, że chociażby z polskich lotnisk mają startować na teren Ukrainy w celach bojowych; dementuję te informacje”.

Dopytywany, czy te samoloty trafią na Ukrainę, Müller podkreślił: „Nie ma takiej decyzji”. „Tak samo jak nie ma decyzji o tym, żeby startowały samoloty w celach bojowych na teren Ukrainy” – dodał.

„Polska jest krajem, który jest w Sojuszu Północnoatlantyckim, w sojuszu, który ma cele obronne, a nie ofensywne” – podkreślił Müller.

Na uwagę, że na możliwość przekazania samolotów wskazywała m.in. Rada Najwyższa Ukrainy, rzecznik rządu zwrócił uwagę, że czym innym są pewne oczekiwania, a czym innym jest spełnienie tych oczekiwań. „Takich decyzji w Polsce nie ma. Rozumiem, że mogą być oczekiwania niektórych w Europie, żeby takie decyzje podjąć, ale takich decyzji po naszej stronie nie ma” – zapewnił. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk