Na Ukrainie wysadzono most, by nie dopuścić do przejazdu czołgów Rosji

Magdalena Targańska25 lutego, 20223 min

Polaka Agencja Prasowa podaje, że ukraińskie siły zbrojne wysadziły trzy mosty w Kijowie, żeby hamować natarcie rosyjskich czołgów – poinformował w piątek rano serwis Euromaidan PR. Jednym z nich jest most nad rzeką Irpiń na północny wschód od stolicy.

Ukraińskie siły zbrojne wysadziły trzy mosty wokół Kijowa, by hamować natarcie rosyjskich czołgów – poinformował w piątek rano serwis Euromaidan PR. Jednym z nich jest most nad rzeką Irpiń na północny wschód od ukraińskiej stolicy – czytamy w informacji podanej przez PAP.

Rosyjskie czołgi zbliżają się do stolicy Ukrainy od północnego zachodu, doszło do bitwy w okolicach miejscowości Iwanków, gdzie wojska ukraińskie wysadziły most na rzece Teterew – podał Euromaidan PR. Wojska rosyjskie są też w pobliżu miasta Worzel – dodaje Euromaidan PR.

W Demydiwie siły ukraińskie wysadziły też most na rzece Irpiń, dopływie Dniepru, co uniemożliwia wrogim wojskom postęp w kierunku Kijowa wzdłuż tej rzeki i zmusiło je do skierowania się w kierunku Hostomelu – dodaje serwis.

Euromaidan PR poinformował o kolejnym alarmie przeciwlotniczym dla Kijowa. Uderzenie rosyjskiego lotnictwa ma nadejść od strony Białorusi.

Kijów znalazł się nad ranem pod ciężkim ostrzałem rakietowym Rosjan – poinformował minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeb. Władze ogłosiły alarm przeciwlotniczy i wezwały ludność do udania się do schronów.

Źródło: PAP

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk