Kamiński: Polska będzie bezpiecznym krajem dla naszych sąsiadów

Nasza Polska24 lutego, 20223 min

Polska jest bezpiecznym krajem dla naszych obywateli i będzie też bezpiecznym krajem dla naszych sąsiadów, dla naszych przyjaciół, dla tych, którzy są w tej chwili w bardzo trudnej sytuacji – zapewnił w czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Kamiński na czwartkowej konferencji dotyczącej m.in. przygotowania do ewentualnego przyjęcia uchodźców z Ukrainy zaznaczył, że w trudnych dniach Polska musi okazać Ukraińcom solidarność na każdym poziomie. „Na poziomie politycznym, państwowym i na poziomie ludzkim” – mówił.

„Jednym z przejawów tego, co się będzie działo na Ukrainie, tych walk zbrojnych – musimy liczyć się z tym bardzo poważnie – będzie fala uchodźców, która trafi do naszego kraju. Ludzi, którzy będą uciekali przed bombami, które już na terenie całej Ukrainy eksplodują. Ludzi, którzy będą uciekali w obronie swojego życia, zdrowia, swojej godności” – mówił szef MSWiA.

Dodał, że wszystkim „ukraińskim braciom okażemy solidarność”. „Przygotowujemy się od wielu tygodni do tej fali uchodźców, która może nas spotkać. Będziemy robić wszystko, aby każdy, kto tego potrzebuje, znalazł w Polsce bezpieczne schronienie. Polska jest bezpiecznym krajem dla naszych obywateli i będzie też bezpiecznym krajem dla naszych sąsiadów, dla naszych przyjaciół, dla tych, którzy są w tej chwili w bardzo trudnej sytuacji” – powiedział.

Dodał, że Polska będzie wspierać „państwo ukraińskie, naród ukraiński, każdego naszego ukraińskiego sąsiada”. „Jeśli takiej pomocy będzie potrzebował będzie mógł liczyć na pomoc państwa polskiego i wierzę, że na solidarność każdego Polaka” – mówił. (PAP)

autorzy: Marcin Chomiuk, Agnieszka Ziemska

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk