Hiszpania: od wtorku przestanie obowiązywać nakaz noszenia masek na ulicach

Karol Kwiatkowski4 lutego, 20222 min

Od wtorku w Hiszpanii przestanie obowiązywać nakaz noszenia na ulicach masek ochronnych – poinformowała w piątek minister zdrowia tego kraju Carolina Darias. Restrykcja ta została wprowadzona w grudniu 2021 roku z powodu rekordowych liczb dobowych zakażeń koronawirusem, przekraczających 150 tys.

W obawie przed nasileniem się szóstej fali pandemii w styczniu utrzymano obostrzenie, tym bardziej, że dobowy poziom infekcji sięgnął poziomu 180 tys.

Jak powiedziała w piątek na antenie radia Cadena Ser minister Darias, we wtorek nastąpi opublikowanie nowych przepisów sanitarnych znoszących nakaz noszenia masek na świeżym powietrzu. “Oznacza to, że wraz z publikacją nowego prawa w dzienniku ustaw, automatycznie zniesiona zostanie ta restrykcja” – wyjaśniła Darias, przypominając, że obostrzenie obowiązywało od 22 grudnia.

Jeszcze w środę szefowa resortu zdrowia podczas spotkania z przedstawicielami regionalnych służb medycznych ogłosiła, że z powodu wciąż istniejącego ryzyka nasilenia się pandemii rząd jest przeciwny znoszeniu nakazu noszenia masek ochronnych na świeżym powietrzu.

Komentatorzy wskazują, że zmiana decyzji rządu Hiszpanii ma związek ze spadającą liczbą dziennych zakażeń koronawirusem. Poziom ten maleje sukcesywnie od blisko tygodnia. Podczas minionej doby zanotowano 74,3 tys. infekcji.

Marcin Zatyka (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk