PSP: ponad 16 tys. interwencji w związku z silnym wiatrem

Karol Kwiatkowski30 stycznia, 20223 min

W niedzielę do godziny 21 strażacy w całym kraju odnotowali łącznie ponad 16 tysięcy zgłoszeń dotyczących silnego wiatru – przekazał w niedzielę wieczorem rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. Dodał, że jedna osoba zginęła, a dziewięć zostało rannych.

Według informacji przekazanych przez rzecznika prasowego komendanta głównego PSP w niedzielę do godziny 21 strażacy w całym kraju odnotowali 16 044 zdarzenia związane z silnym wiatrem. „Najwięcej w woj. zachodniopomorskim (2326), pomorskim (2136), wielkopolskim (2077), mazowieckim (1461), śląskim (1284) i warmińsko-mazurskim (1169)” – wyliczył.

Wskazał, że w wyniku tych zdarzeń jedna osoba zginęła, a dziewięć zostało rannych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę w nocy ostrzeżenia 2. stopnia o silnym wietrze dla przeważającej części kraju.

Najtrudniejsza sytuacja pogodowa jest w powiatach nadmorskich i północnozachodnich, gdzie poinformowano o 3. stopniu zagrożenia silnym wiatrem. Zagrożone są: Szczecin, Świnoujście, powiaty: policki, kamieński, goleniowski, łobeski, gryficki, kołobrzeski, białogardzki, świdwiński, koszaliński, sławieński, bytowski, słupski, lęborski, wejherowski, pucki, kartuski, miasta: Gdynia i Gdańsk, powiat gdański oraz nowodworski. W powiatach tych prędkość wiatru może dochodzić nawet do 120-130 km/h.

W całym kraju – jak informuje IMGW – mogą także wystąpić lokalnie burze. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk