[FILM] TVN ujawnia „taśmy Kukiza”: o kupowaniu posłów, „jumanach z PiS-u” i TVP Kurskiego

Karol Kwiatkowski29 stycznia, 20226 min

W nagraniach wypowiedzi Pawła Kukiza z rozmowy z byłym działaczem Kukiz’15 Arturem Grocem, ujawnionych przez TVN24 w programie „Czarno na Białym”, pojawiły się sugestie dotyczące nepotyzmu i korupcji w PiS. Kukiz mowił o kupowaniu posłów, władzy autorytarnej oraz o prezesie TVP.

— Całe państwo wisi na moich trzech głosach — mówi Kukiz w nagranej w 2021 r. rozmowie telefonicznej z byłym działaczem Kukiz’15 Arturem Grocem. — Cóż mu może szkodzić zmiana ordynacji wyborczej wtedy, kiedy on nie będzie potrzebował bezpośrednio tych instrumentów władzy, jakie posiada w tej chwili, koniecznych w tej czynnej polityce, żeby, k***a, można było tę władzę w tym systemie autorytarnym sprawować?. Jak zobaczyłem, że to (…) jest wrzesień, to mi się (…) nogi ugięły, bo każdy dzień, rozumiesz, przesuwający z posiedzenia na posiedzenie inne tam jakby sprawy, to jest dla mnie (…) możliwość kupienia przez Kaczyńskiego jakiejś innej trójki. – mówił Kukiz.

Paweł Kukiz, podczas cytowanych rozmów z Grocem, mówił o tym, że ustawa antykorupcyjna będzie dotyczyła całej klasy politycznej: „Na bazie tej antykorupcyjnej tych dzisiejszych jumanów z PiSu będą mogli ich następcy wsadzać do pudła”.

Kukiz przyznaje, że ustawa antykorupcyjna nie została przegłosowana w takiej postaci, jaką chciał: „Burmistrzowie, wójtowie, prezydencji miast, posłowie i senatorowie nie mogą równocześnie sprawować tych funkcji i zasiadać w spółkach skarbu państwa i w spółkach komunalnych. I tu też chciałem, żeby to weszło od razu. Ale to Kaczyński akurat przytomnie powiedział. Mówi: słuchaj, no jeżeli to by weszło od razu, to ja bym musiał robić przyspieszone wybory samorządowe, bo 3/4 tych burmistrzów, wójtów by pie***nęło tym burmistrzowaniem i wójtowaniem, bo mają większą kasę w spółkach”.

O prezesie TVP Jacku Kurskim, Paweł Kukiz, mówił: „Przy każdym spotkaniu z Kaczyńskim (…) mówię o Kurze. Mówię do niego: ty sobie sprawy nie zdajesz z tego, że o ile ta Kura była użyteczna dwa lata po wygranych wyborach w 2015 (…) to w tej chwili oni działają przeciwko tobie, k***a, paradoksalnie, mówię, im więcej zachwytów pieją nad PiS-em, w sytuacjach (…) nepotyzmu, korupcji, itd., tym bardziej cię pogrążają.”

 

W programie TVN24 Artur Groc wyjaśnił, dlaczego w ogóle nagrywał rozmowę z liderem ugrupowania, do którego należał. – Paweł Kukiz jest częścią układu pisowskiego, a ja zobaczyłem, że ten układ jest w stanie zniszczyć każdego człowieka, więc obawiałem się, że podobnie będzie w moim przypadku. Myślę, że dał się kupić poprzez złudne obietnice Kaczyńskiego – komentował.

Paweł Kukiz odmówił komentarza stacji. W środę poseł bardzo nerwowo zareagował na pytania od dziennikarzy tej telewizji w Sejmie. – Dopóki nie zostaną widzowie TVN24 przeproszeni przez stację TVN24, za wszystkie kłamstwa, sugestie i skierowane na mnie ataki… sugestie, że coś wziąłem, że się sprzedałem, że przyszedłem tutaj dlatego, bo jestem koniunkturalistą… nie będę rozmawiał – mówił wówczas.
Źródło: rp.pl/TVN24

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk