Matczak: PiS jest ubecką wdową

Karol Kwiatkowski29 stycznia, 202215 min

Wbrew propagandzie to PiS jest ubecką wdową. Ludzie kierujący PiS, ukształtowani w totalitarnym PRL-u, zostali wrzuceni w świat demokracji, którego nie rozumieją, zostali opuszczeni przez esbecką mentalność i brakuje im jej – mówi prof. Marcin Matczak dla RadiaZet.

Według Matczaka państwo, które nielegalnie inwigiluje swoich obywateli, chce uczynić z nich niewolników. Chce wtargnąć w ich prywatność, poznać ich intymność, marzenia, plany, wszystko po to, aby móc nimi manipulować.

– Prawo do prywatności jest najściślej związane z wolnością – kiedy ktoś wie o tobie wszystko, może zrobić z tobą wszystko. Może zmanipulować, zaszantażować, zniszczyć twoje plany i zabić twoje marzenia. Dlatego nielegalna, totalna inwigilacja jest narzędziem każdego totalitaryzmu – zaznacza prawnik.

– Ludzie obecnej władzy nie mają pomysłu na czynienie dobra, więc rządzą przez czynienie zła. Przez nienawiść, napuszczanie ludzi na siebie, przez kłamliwą propagandę – stwierdza i dodaje. – Inwigilacja jest dla PiS sposobem na rządzenie poprzez szukanie haków. Być może wynika to z wiary, że ludzie mogą robić rzeczy, których ta władza oczekuje, tylko ze strachu. Bo tak biednie mało jest rzeczy, które można dla tej władzy robić z przekonania.

Inwigilacja jest dla PiS sposobem na rządzenie poprzez szukanie haków. Być może wynika to z wiary, że ludzie mogą robić rzeczy, których ta władza oczekuje, tylko ze strachu. Bo tak biednie mało jest rzeczy, które można dla tej władzy robić z przekonania

– mówi Matczak.

– Ta władza jest moralnie skompromitowana. Żaden przyzwoity człowiek nie powinien na nią głosować. Jest w Polsce wiele partii – można sobie wybrać. Ale nie wolno wybierać ludzi, którzy, obdarzeni zaufaniem wyborców, zaatakowali swoich współobywateli. W takim państwie nie da się żyć – podsumowuje prawnik.

Marcin Stanisław Matczak – polski prawnik, radca prawny, profesor nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne, specjalista w zakresie teorii i filozofii prawa, profesor uczelni na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: Twitter
Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Robert

    29 stycznia, 2022 at 11:24 am

    TVN ma nagrania Kukiza. Czyżby mieli Pegasusa?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk