Synoptyk IMGW: głębokie niże nad Polską spowodują pogorszenie pogody

Karol Kwiatkowski28 stycznia, 20222 min

W piątek rano napłynie do Polski chłodniejsze powietrze. Odczucie zimna będzie potęgować silny wiatr – powiedziała PAP synoptyk IMGW Ilona Bazyluk. Pogodę pogorszą dwa, przechodzące kolejno, niże.

„Temperatura wyniesie od -2 stopni C. na południu do 3 stopni C. na północnym zachodzie. Od rana spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu” – przekazała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk. Dodała, że porywy wiatru osiągną do 85-90 km/h i miejscami będą powodować zawieje oraz zamiecie śnieżne.

W ciągu dnia wiatr osłabnie, a temperatura wzrośnie. „Prognozowane są 3 stopnie Celsjusza w centrum, 5 st. na wschodzie” – powiedziała synoptyk.

Wieczorem na przeważającym obszarze kraju temperatura nie powinna przekroczyć 0 stopnia Celsjusza.

„Będzie od -5 stopni na południu do około zera na zachodzie i nad morzem, a na Podhalu możliwe jest – 11 stopni. W wielu miejscach możliwe będzie oblodzenie” – prognozuje IMGW.

W sobotę kolejne załamanie pogody sprowadzi nam następny głęboki niż Nadia z systemem frontów, którego ośrodek znajdzie się nad Skandynawią. W nocy z soboty na niedzielę w Karpatach porywy wiatru mogą osiągnąć 100 km/h, a w Sudetach nawet 140 km/h.(PAP)

autor: Paweł Auguff

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk