[WIDEO] Posłanka PiS: pierwszy raz w historii mamy chorobę, której nie chcemy leczyć

Magdalena Targańska26 stycznia, 20225 min

– Mówią państwo, że zrobiliśmy duży błąd jako rząd, nie wprowadzając obowiązkowych szczepień. Teraz jesteśmy mądrzejsi o 2 lata. Okazuje się, że te społeczności, które zostały prawie w pełni zaszczepione, jak Australia, Francja, Włochy, Izrael, co się tam dzieje? Tam w tej chwili są największe zachorowania, największe zgony i co to oznacza? Oznacza, że te szczepienia nic nie dają – mówiła do opozycji w TVP3 Rzeszów posłanka PiS Maria Kurowska.

W poniedziałkowym programie „Konkrety i opinie” dyskutowano na temat: COVID-19 – strategia rządu i rekomendacje ugrupowań.

Posłanka Platformy Obywatelskiej i poseł Lewicy przekonywali o tym, że należy się szczepić.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości jasno powiedziała, że nie było w Polsce i na świecie przypadku, żeby była choroba i byśmy tej choroby nie leczyli. A tymczasem doszło do tego, że my COVID-19 nie leczymy, nie chcemy leczyć. Ktoś zdiagnozowany ma iść do domu i czekać aż się poważnie rozchoruje i stąd mamy te zgony.

– W Polsce (mam to potwierdzone z Ministerstwa Zdrowia) podawaliśmy zgony zarówno te, które wynikały z samego koronawirusa, jak i te, które wynikały z chorób współistniejących. Tajemnicą Poliszynela jest, że często ludzie chorują na różne choroby, czy są w podeszłym wieku, potem gdzieś ten COVID nagle im się przyplątał, może już nawet w szpitalu i umierają na inną chorobę, ale ponieważ gdzieś tam był ten COVID, czy go nie było, ale został wpisany – kontynuuje Kurowska.

Na wizji Maria Kurowska zwróciła się do opozycji:

– Mówią państwo, że zrobiliśmy duży błąd jako rząd, nie wprowadzając obowiązkowych szczepień. Teraz jesteśmy mądrzejsi o 2 lata. Okazuje się, że te społeczności, które zostały prawie w pełni zaszczepione, jak Australia, Francja, Włochy, Izrael, co się tam dzieje? Tam w tej chwili są największe zachorowania, największe zgony i co to oznacza? Oznacza, że te szczepienia nic nie dają.

– Wśród osób, które powiedziały, że się nie zaszczepią jest noblista, francuski wirusolog, współtwórca szczepionki mRNA. Również w Polsce prof. Kuna mówi, że COVID-19 trzeba leczyć – dodaje posłanka PiS.

Umierają zaszczepieni i niezaszczepieni. Wiemy, że wirusa transmitują zaszczepieni i niezaszczepieni, zakażają się także obie grupy. Więc po co chcemy wprowadzać następne restrykcje i lockdown’y skoro widzimy, że w Australii, we Włoszech, gdzie lockdown jest totalny, nic to nie zmienia? – pyta Kurowska.

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk