Fogiel: jest potrzebna polityczna współpraca u progu 5. fali

Magdalena Targańska24 stycznia, 20225 min

Jesteśmy u progu piątej fali pandemii i potrzebna jest jakaś polityczna współpraca; na początku pandemii byliśmy w stanie jakąś jedność i solidarność wykazać – podkreślił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel odnosząc się do zaproszenia skierowanego przez premiera do liderów ugrupowań opozycyjnych.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w poniedziałek, że premier Mateusz Morawiecki skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19. Spotkanie odbędzie się we wtorek w KPRM.

Wicerzecznik PiS, pytany w poniedziałek w radiu w RMF FM, o propozycje dla opozycji, odparł, że o tym będzie mówił premier. „Myślę, że najpierw jednak do przedstawicieli opozycji” – dodał.

„Chodzi oczywiście między innymi właśnie o to, żeby, tak jak na początku pandemii byliśmy w stanie mniej lub bardziej jakąś jedność i solidarność jako klasa polityczna wykazać. Dzisiaj jesteśmy u progu piątej fali (pandemii koronawirusa), chociaż oczywiście są bardzo różne zdania jak to się potoczy, potrzebna też jest jakaś polityczna współpraca. Ale o szczegółach będzie oczywiście mówił premier do przedstawicieli opozycji” – powiedział poseł PiS.

Koalicja Obywatelska, Lewica i PSL w poniedziałek podejmą decyzje o udziale w spotkaniu ws. walki z pandemią COVID-19, na które zaprosił je premier Mateusz Morawiecki – dowiedziała się w niedzielę PAP. Udział w spotkaniu potwierdzili już przedstawiciele Konfederacji i Porozumienia Jarosława Gowina.

Szef koła Konfederacja Jakub Kulesza powiedział PAP, że zaproszenie premiera dotarło do jego ugrupowania z mediów. Pytany, czy Konfederacja wydeleguje kogoś do udziału powiedział: „Chyba jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które nigdy nie odmówiło udziału w tego typu spotkaniu, więc tak”.

„Premier zawsze organizuje tego typu spotkania, żeby w trudnym temacie podzielić się z opozycją odpowiedzialnością i tu prawdopodobnie o to chodzi, żeby za tę ustawę Hoca wzięła odpowiedzialność Platforma, Lewica i PSL oraz ugrupowania, które tego typu działania popierają” – ocenił Kulesza.

Rzecznik Koła Parlamentarnego Porozumienie Jan Strzeżek poinformował w niedzielę, że na spotkaniu z premierem będzie poseł Michał Wypij. „Ponownie przedstawimy rządowi realne propozycje zmian, które rzeczywiście pomogą walczyć o zdrowie i życie Polaków. Każdy dzień zwłoki rządu = kolejne setki polskich rodzin w żałobie” – podkreślił. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk