Niedzielski na temat paszportów covidowych: Przyglądamy się i powielamy decyzje

Nasza Polska14 stycznia, 20222 min

W Unii Europejskiej trwa dyskusja, czy paszporty covidowe mają mieć ważność 9 miesięcy, czy krócej. Polski rząd, jak twierdzi minister Adam Niedzielski, nie ma zdania na ten temat: „przygląda się i powiela” decyzje brukselskich urzędników. 

Obecnie tak zwany paszport covidowy jest ważny 9 miesięcy. Taka decyzja została podjęta w grudniu i obowiązuje od 1 lutego 2022 roku, czyli dziewięć miesięcy będzie się liczyło od tego dnia. Paszport obejmie osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki i te, które przyjęły również trzecią dawkę. 

W Unii Europejskiej trwa właśnie dyskusja nie tyle czy, a o ile skrócić czas, na jaki będą wydawane certyfikaty nazywane paszportami covidowymi. Minister zdrowia, Adam Niedzielski przyjmuje w tej dyskusji pozycję… grzecznego wykonawcy poleceń. Jego wypowiedź cytowana przez portal „Rynek Zdrowia” wzbudziła ogromne emocje: „My na razie tutaj przyglądamy się tej dyskusji i w tej chwili no powielamy, jeśli można tak powiedzieć, decyzje na poziomie Unii Europejskiej”. 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk