Niemcy: Centralna Rada Żydów opowiada się za obowiązkowymi szczepieniami na Covid-19

Karol Kwiatkowski10 stycznia, 202222 min
Centralna Rada Żydów w Niemczech opowiada się za powszechnymi, obowiązkowymi szczepieniami w celu ograniczenia pandemii Covid-19 – czytamy w wydanym w poniedziałek oświadczeniu prasowym.

Judaizm uważa osiągnięcia medycyny, takie jak opracowanie szczepionki przeciwko koronawirusowi, za „czyn, który ulepsza świat” – stwierdza Rada.

Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech dr Josef Schuster wyjaśnia: „Pandemia Covid-19, oprócz konsekwencji dla życia i zdrowia, pociąga za sobą również niebezpieczne zmiany społeczne. Antyszczepionkowcy i koronasceptycy radykalizują się w zastraszającym tempie. W przypadku wprowadzenia powszechnych, obowiązkowych szczepień nie można wykluczyć jeszcze silniejszych protestów i przemocy. Niemniej jednak, ochrona zdrowia ludności jako całości ma większe znaczenie. Dlatego uważamy, że powszechny obowiązek szczepień jest nieunikniony”.

Konieczne jest jednak, aby państwo wykorzystało możliwe środki „w celu powstrzymania antypaństwowych i antysemickich wystąpień w kontekście protestów. Tak jak obowiązkowym szczepieniom muszą towarzyszyć inne środki w celu opanowania pandemii, tak samo potrzebne będzie długoterminowe zaangażowanie polityczne w celu złagodzenia podziałów społecznych” – napisano w oświadczeniu.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 komentarze

 • Wlodzimierz

  10 stycznia, 2022 at 12:27 pm

  Czy ktoś widział albo zna semite? Nie widząc lub nie znając semity chyba nie można być antysemitą? A może są nie semici tylko hamici? Qrcze jak się podają za semitów to może powinni najpierw udowodnić, że pochodzą od Sema a nie od Hama? Mam rację?

  Odpowiedz

  • PLexit

   10 stycznia, 2022 at 12:29 pm

   Masz racje

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × 1 =