Niemcy: Koronasceptycy znowu protestują, w Hamburgu na ulice wyszło blisko 14 tys. ludzi

Karol Kwiatkowski9 stycznia, 20223 min

Przeciwnicy szczepień i koronasceptycy, ale także prawicowi ekstremiści protestowali w sobotę w kilku miastach Niemiec przeciwko rządowej strategii walki z koronawirusem. Przez Hamburg przemaszerowało blisko 14 tysięcy osób.

Według policji w Hamburgu nie doszło do poważniejszych incydentów, jednak wiele osób nie miało maseczek i nie zachowywało dystansu społecznego.

Jedna z protestujących osób nosiła na ubraniu gwiazdę Dawida z napisem „nieszczepiony” – podała policja na Twitterze. Przeciwko tej osobie wszczęto dochodzenie w związku z podejrzeniem o podżeganie. Według Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji wśród protestujących w Hamburgu byli także m.in. prawicowi ekstremiści.

W Magdeburgu, stolicy kraju związkowego Saksonia-Anhalt, wśród 1500 demonstrantów znaleźli się neonaziści, na przykład z partii Nowa Siła – informuje portal RND. Na wiecu przemawiała m.in. lekarka Carola Javid-Kistel z Duderstadt, która szczepienia przeciw koronowirusowi nazwała „największym ludobójstwem w historii”.

W Magdeburgu protestował również oficer Bundeswehry Anton O., który po świętach Bożego Narodzenia został na krótko aresztowany za groźby pod adresem polityków.

Według danych policji w Schwerinie, stolicy Meklemburgii-Pomorza Przedniego, zebrało się około 1600 osób; organizator mówił o 2000 uczestników. „Rodzice i dziadkowie mówią NIE szczepieniom przeciw Covid-19 dla dzieci!” – głosił transparent niesiony na czele marszu.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

Zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk