Ikea sprawdza paszporty covidowe

Karol Kwiatkowski9 stycznia, 20223 min

Polacy z okazji długiego weekendu masowo ruszyli na zakupy do popularnej sieci IKEA. Według relacji świadków trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kolejki przed sklepami są bardzo długie, a pracownicy weryfikują paszporty covidowe chętnych na zakupy – informuje wp.pl.

Wiele osób zdecydowało się, że w piątek i sobotę udadzą się po meble oraz dodatki dla domu do popularnej sieci sklepów IKEA. Wielu z nich mocno się zdziwiło. Ikea znana już była wcześniej z rygorystycznego przestrzegania restrykcji, ale teraz „zmusza” (okazywanie jest dobrowolne) klientów do okazywania tzw. paszportów kowidowych lub trzeba stać w kolejce.

Możliwością okazania paszportu kowidowego pochwaliła się w mediach społecznościowych posłanka Platformy Obywatelskiej, wiceprzewodnicząca komisji edukacji, była minister edukacji narodowej, Krystyna Szumilas.

Informacja jest potwierdzona przez naszych czytelników z różnych miast. Według oświadczenia biura prasowego IKEA Polska okazywanie paszportów jest dobrowolne i w kolejce stoją osoby, które nie chcą okazać paszportów lub ich nie mają, czyli niezaszczepieni.

Zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów limit liczby klientów w sklepie to 1 osoba na 15m2. W momencie, kiedy w konkretnym sklepie IKEA osiągniemy tę liczbę klientów, musimy ograniczyć wpuszczanie kolejnych i w związku z tym mogą tworzyć się kolejki. Dodam, że do momentu osiągnięcia tego limitu wpuszczamy wszystkich klientów, nie weryfikując faktu ich zaszczepienia bądź nie – przekazało portalowi WP Finanse biuro prasowe IKEA Polska.

– Gdy przed wejściem tworzy się kolejka klientów, niektórzy z nich dobrowolnie okazują nam certyfikaty szczepień lub aktualny test i zgodnie z rozporządzeniem mogą zostać wpuszczeni do sklepu, ponad opisany powyżej limit. Podkreślam, że klienci sami z własnej inicjatywy okazują certyfikaty, a cała procedura jest zgodna z obowiązującym prawem – dodaje Anita Ryng z IKEA.

Źródło: wp.pl, Twitter.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

19 + 17 =