USA/ Sąd federalny nakazał ujawnienie wszystkich dokumentów Pfizera dotyczących preparatu przeciwko COVID-19

Karol Kwiatkowski8 stycznia, 202222 min

Amerykański sąd federalny nakazał publikację wszystkich dokumentów koncernu farmaceutycznego Pfizer przez Agencję Żywności i Leków FDA, która na ich podstawie dopuściła preparat do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych.

Sędzia federalny, Mark T. Pittman, uznał, że ujawnienie tych danych ma ogromne znaczenie publiczne i powinno być jednym z najwyższych priorytetów FDA. Stwierdził też, że „[nadmierna -red] tajemnica administracyjna. . . karmi teorie spiskowe i zmniejsza zaufanie społeczeństwa do rządu”.

Adwokat Aaron Siri w imieniu klienta poprosił FDA o przedstawienie wszystkich danych dostarczonych przez firmę Pfizer w celu uzyskania licencji na szczepionkę Covid-19. FDA zwróciła się do sądu o zgodę na to, aby produkcja była wymagana tylko w tempie 500 stron miesięcznie, co zajęłoby ponad 75 lat, aby wyprodukować wszystkie dokumenty.

Sąd nakazał publikacji w tempo 55 tys. dokumentów miesięcznie. Całość ma 450 tys. stron, więc publikacja zajmie nie więcej niż 8 miesięcy.

Źródło: Aaron Siri

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Nika

  8 stycznia, 2022 at 10:51 pm

  Uczciwością by było pokazać co ładują w ludzi. ? Jak to możliwe ,że objęto to tajemnicą na 55 lat?

  Reply

 • Paweł

  9 stycznia, 2022 at 11:51 am

  W końcu ktoś dobierze im się do dupy.. Samowolka jak widać ma swój powolny koniec i pojawia się światełko w tunelu.. Brawo dla sędziego za mądrość i odwagę .. Pozdrawiam

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk