Izrael otwiera 9 stycznia granice dla zaszczepionych i ozdrowieńców

Karol Kwiatkowski3 stycznia, 202212 min
Od 9 stycznia do Izraela będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy, którzy uzyskali odporność na Covid-19 i przybywają z krajów o średnim ryzyku epidemicznym, określanych jako „pomarańczowe” – poinformowało w poniedziałek izraelskie ministerstwo zdrowia. 

Zagraniczni podróżni przybywający z „pomarańczowych” krajów będą musieli przedstawić zaświadczenie o tym, że zaszczepili się przeciwko Covid-19 lub przeszli tę chorobę. Dodatkowo przed i po przekroczeniu granicy będą musieli zrobić test PCR na obecność koronawirusa.

Na „pomarańczowej” liście izraelskich władz umieszczono obecnie zdecydowaną większość państw świata, w tym Polskę. Ministerstwo zdrowia planuje, by do tej kategorii przesunięto również RPA, Nigerię, Hiszpanię, Portugalię, Francję i Kanadę, które są obecnie uznawane za „czerwone” kraje najwyższego ryzyka. Kilka innych „pomarańczowych” krajów, m.in. USA, Wielka Brytania i Szwajcaria miałyby się z kolei znaleźć na liście „czerwonej”.

Pod koniec listopada 2021 roku Izrael zamknął granice dla cudzoziemców z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się na świecie wariantu Omikron koronawirusa. Premier Naftali Benet zapowiedział w niedzielę, że w tym tygodniu zacznie się łagodzenie restrykcji związanych z podróżami. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Wlodzimierz

    3 stycznia, 2022 at 6:08 pm

    11* i tyle w temacie. Nie jeździć, nie handlować, nie popierać. Żądać wolności i Niepodległości dla Palestyny!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

piętnaście − czternaście =