Kurioza covidowe z antypodów

Karol Kwiatkowski1 stycznia, 20223 min
Nowozelandzkie linie lotnicze Air New Zealand od soboty serwują swoim pasażerom przekąski w ramach walki z pandemią Covid-19 dopiero po wylądowaniu – poinformował portal Stuff. 

Nowe tymczasowe przepisy dotyczące podawania przekąsek i napojów wchodzą w życie 1 stycznia.

Przedstawicielka Air New Zealand Leanne Geraghty powiedziała, że zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów są dla linii priorytetem.

„Wiemy, że klienci czekają na ciasteczka, popcorn czy przekąski, więc zamiast zawiesić podawanie jedzenia i napojów, podjęliśmy decyzję, by proponować popularne przekąski po przylocie do portu docelowego” – oznajmiła.

Zmiana wynika częściowo z dotarcia do Nowej Zelandii wariantu Omikron i przypuszczeń, że będzie się on rozprzestrzeniał.

Jak dodała Geraghty, na pokładzie nadal trzeba będzie przez cały lot mieć na twarzy maseczki ochronne. „Maseczki są jednym z kluczowych środków zapobiegających zakażeniu, więc wprowadzenie tej zmiany umożliwi naszym klientom noszenie ich przez cały lot, dzięki czemu będą w samolotach Air New Zealand tak bezpieczni, jak to tylko możliwe” – powiedziała.

Na pokładzie nadal będzie można dostać wodę na specjalne życzenie.

Tymczasem w Australii
250 tys. dol. australijskich kary (733 tys. zł) grozi barowi w Perth (zachodnia Australia) za zorganizowanie wbrew restrykcjom epidemicznym noworocznego przyjęcia z udziałem 300 osób – poinformował australijski portal 9news.

Barowi „The George” grozi oprócz kary także pozbawienie licencji na sprzedaż alkoholu.

Policjant Chris Dawson poinformował, że drzwi baru były zamknięte, a okna zaciemnione, gdy sprawdzono lokal o godz. 23.30 czasu lokalnego. Kiedy jednak funkcjonariusze wspięli się po murze i dostali do środka przez inne drzwi, odkryli, że zabawa trwa w najlepsze.

Uczestnicy przyjęcia nie mieli na sobie maseczek ochronnych. (PAP)

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × jeden =