Wyszczepiona Europa notuje rekordy zakażeń od początku pandemii

Karol Kwiatkowski31 grudnia, 20212 min

Ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 189 213 nowych infekcji koronawirusem – informują w czwartek rządowe statystyki. Trzeci dzień z rzędu liczba zakażeń w Wielkiej Brytanii jest najwyższa od początku pandemii. 

W ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii odnotowano blisko 162 tys. zakażeń koronawirusem, najwięcej w ciągu jednej doby w tym kraju od początku pandemii Covid-19 – podało w czwartek wieczorem hiszpańskie ministerstwo zdrowia.

We Francji wykryto minionej doby 206 243 zakażenia koronawirusem. Hospitalizowanych z Covid-19 jest obecnie 96 471 osób, w tym 3506 na oddziałach intensywnej terapii; zmarło 180 chorych zainfekowanych SARS-CoV-2 – poinformowały w czwartek francuskie władze.
We Włoszech poinformowano w czwartek o najwyższych dobowych wskaźnikach od początku pandemii Covid-19 w kraju: prawie 127 tys. nowych zakażeń, o blisko 30 tys. więcej niż dzień wcześniej, a także ponad 1,1 mln wykonanych testów na koronawirusa. Ostatniej doby na Covid-19 zmarło 156 osób.

W czwartek po południu resort zdrowia Portugalii podał, że w ciągu ostatniej doby zanotowano największą od początku pandemii liczbę infekcji – ponad 28,6 tys. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono też 16 zgonów wśród zakażonych koronawirusem.

Wszystkie te kraje mają wysoki poziom wyszczepienia, a mimo to notują rekordowe liczby zakażeń.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewięć − 6 =