Rzeczniczka SG: kilkunastu Irakijczyków przekroczyło granicę w Czeremsze

Karol Kwiatkowski31 grudnia, 20212 min

W rejonie Czeremchy do Polski przedostała się czternastoosobowa grupa obywateli Iraku – powiedziała PAP rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska. 

14 Irakijczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę na tym odcinku zatrzymali w czwartek funkcjonariusze SG.

„Zostali odprowadzeni do linii granicy” – powiedziała Michalska. Dodała, że odcinek strzeżony przez Placówkę Straży Granicznej w Czeremsze jest ostatnio jednym z „najgorętszych”.

Do incydentów z udziałem migrantów doszło także na innych odcinkach południowej granicy polsko-białoruskiej.

„W Narewce do granicy podeszła siedmioosobowa grupa migrantów. Na widok polskich funkcjonariuszy, wycofali się” – poinformowała rzeczniczka.

Powiedziała, że w Narewce i Białowieży doszło do uszkodzenia concertiny. Żaden z migrantów nie został tam jednak zatrzymany przy przekraczaniu granicy.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie odnotowano ich 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego. (PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk