Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego: Jeżeli widzimy coraz więcej chorych, którzy byli zaszczepieni, świadczy to o skutecznym programie szczepień!

Karol Kwiatkowski29 grudnia, 20214 min

Jeżeli widzimy coraz więcej chorych, którzy byli zaszczepieni, świadczy to o skutecznym programie szczepień – czytamy na oficjalnej stronie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Portal Szczepienia Info realizowany jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, finansowane przez Ministra Zdrowia.

Ostatnio sporo ludzi zastanawia się jak to możliwe, że tak duży odsetek ludzi zaszczepionych jest hospitalizowanych i niestety umiera na COVID.

Z pomocą biegną rządowe portale i profile propagandowe w mediach społecznościowych.

To, że w populacji skutecznie zaszczepionej zachorowania występują coraz częściej wśród osób zaszczepionych wynika po prostu z tego, że coraz mniej osób pozostaje niezaszczepionych. Gdybyśmy zaszczepili 100% społeczeństwa przeciw danej chorobie, to wtedy wszystkie zachorowania występowałyby wśród osób zaszczepionych! – czytamy na portalu NIZP.

Portal zamieścił też historię, która ma wyjaśnić niepokojące fakty zgonów i hospitalizacji osób zaszczepionych.

„W 2015 roku epidemiolodzy z Uniwersytetu w Bernie oraz Stanowego Uniwersytetu Pensylwanii zestawili stan zaszczepienia wśród zachorowań na odrę zarejestrowanych w Stanach Zjednoczonych i Europie w okresie od 2009 do 2015 r. Porównując odsetek osób zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw odrze ze stanem zaszczepienia rejestrowanym w poszczególnych krajach, ustalili, że za pomocą odsetka zaszczepionych chorych można oszacować stan zaszczepienia społeczeństwa. Tak więc specjalista epidemiolog, widząc coraz wyższy odsetek chorych na odrę którzy byli szczepieni, cieszy się, ponieważ widzi, że program szczepień działa coraz lepiej!”

I pada argument nie do podważenia. Oto on:

Jest jeszcze jeden aspekt „psychologiczny”, o którym często zapominamy. W opisywanych sytuacjach zachorowań wśród zaszczepionych widzimy więcej, ponieważ zachorowania wśród niezaszczepionych są coraz rzadsze. Następstwem skutecznych wieloletnich szczepień jest bowiem nieporównywalnie niższa liczba zachorowań, w porównaniu z okresem rozpoczynania powszechnych szczepień.

Autorem tego artykułu na portalu Szczepienia Info jest dr hab. Paweł Stefanoff, absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (1998), posiada tytuł doktora nauk medycznych (Warszawski Uniwersytet Medyczny, 2003), Master of Science w dziedzinie epidemiologii (State University of New York at Albany, 2004) oraz dr hab. nauk o zdrowiu (Warszawski Uniwersytet Medyczny, 2018).

Źródło: Szczepienie Info, Twitter.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk