IMGW ostrzega przed mrozami w nocy z niedzieli na poniedziałek

Karol Kwiatkowski26 grudnia, 20212 min

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mrozami w nocy z niedzieli na poniedziałek prawie w całym kraju, w pasie ciągnącym się z północnego zachodu przez centralną Polskę na południowy wschód. 

W nocy na północnym wschodzie lokalnie słabe opady śniegu. Miejscami marznąca mgła, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -18 st. C lokalnie na północnym zachodzie oraz w kotlinach karpackich, -15 st. C, -10 st. C na przeważającym obszarze Polski, do -3 st. C lokalnie nad morzem.

Ostrzeżenia dotyczą pasa od Szczecina, Koszalina, Słupska, Gdyni i Elbląga, przez Poznań, Bydgoszcz, Łódź, Warszawę, Kielce, Lublin aż po Bielsko-Białą, Nowy Sącz, Krosno i Przemyśl. Ostrzeżenia obejmują także Wałbrzych i Jelenią Górę.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, co oznacza warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Instytut podał w niedzielę, że temperatura minimalna wyniosła od -16,8 st. C na stacji synoptycznej w Jeleniej Górze do -1,4 st. C na stacji synoptycznej w Helu. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk