Połowa Polaków nie ma nic przeciwko szczepieniu co rok

Nasza Polska25 grudnia, 20212 min

Najpierw była mowa o jednorazowym szczepieniu, potem o dwóch-trzech dawkach, a dzisiaj mówi się o koniecznych szczepieniach nawet co kilka miesięcy. Rzeczpospolita zapytała Polaków co o tym sądzą: blisko połowa nie ma nic przeciwko przyjmowaniu szczepionek co roku. 

Przeciwko intensywnym, regularnym szczepieniom jest nieco ponad jedna trzecia respondentów Rzeczpospolitej, a 18 procent Polaków… nie ma zdania na ten temat. 

Obecnie w Polsce każdy może – nie musi – przyjąć trzecią dawkę szczepionki po 180 dniach od przyjęcia drugiej dawki (osoby po 50. roku życia mogą przyjąć dawkę „przypominającą” po 150 dniach od drugiej). W Izraelu ruszyło już szczepienie czwartą dawką i można się spodziewać, że w innych krajach także do tego dojdzie. Sugerują to najważniejsi w Polsce decydenci w zakresie ochrony zdrowia, m.in. Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, już w listopadzie podczas rozmowy z Radiem Plus porównywał szczepionkę przeciwko COVID-19 do szczepienia przeciw grypie i powiedział: „kolejne dawki prawdopodobnie trzeba będzie przyjmować co pół roku, co osiem miesięcy”. 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk