Ekwador/ Obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19 dla wszystkich obywateli powyżej 5. r. ż.

Karol Kwiatkowski24 grudnia, 20212 min

Rząd Ekwadoru ogłosił obowiązek szczepień przeciw Covid-19 dla wszystkich obywateli powyżej 5. roku życia z wyłączeniem tych, którzy mają medyczne przeciwwskazania – podaje BBC. Władze przekonują, że takie rozwiązanie jest konieczne ze względu na wzrost liczby zakażeń i pojawianie się nowych wariantów koronawirusa.

Ministerstwo zdrowia przekazało, że kraj posiada wystarczającą ilość dawek, aby „uodpornić całą populację”, a szczepionki są „tarczą ochrony”, dzięki której można zapobiec poważnemu przebiegowi choroby i hospitalizacji. Jak dodano, decyzja o wprowadzeniu obowiązku szczepienia jest oparta na konstytucji kraju, wedle której państwo gwarantuje prawo obywateli do zdrowia.

W Ekwadorze w miejscach publicznych, takich jak restauracje, kina, teatry i centra handlowe, należy okazywać certyfikaty szczepienia. Wprowadzono także ograniczenia podróży.

Jak dotąd 77,2 proc. osób kwalifikujących się do szczepienia w Ekwadorze otrzymało dwie dawki szczepionki. Ponad 900 tys. z 17 mln obywateli kraju przyjęło już dawkę przypominającą. Od początku pandemii Covid-19 potwierdzono ok. 33 600 zgonów związanych z zakażeniem SARS-CoV-2. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk