W archidiecezji poznańskiej odwołane odwiedziny duszpasterzy w ramach wizyty kolędowej

Karol Kwiatkowski19 grudnia, 20213 min

Z powodu pandemii koronawirusa także i w tym roku na terenie archidiecezji poznańskiej nie będzie wizyty kolędowej w tradycyjnej formie. Mieszkańcy będą zapraszani na msze św. sprawowane w ich intencji. 

O takiej formie tegorocznej kolędy na terenie archidiecezji poinformował wikariusz generalny bp Szymon Stułkowski. Pandemia uniemożliwiła przeprowadzenie wizyty kolędowej w tradycyjnej formie także w ubiegłym roku.

„Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach, należy zaprosić mieszkańców do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną mszę św. Szczególną intencją tej mszy św. winna być modlitwa za zaproszonych danego dnia parafian. Podczas mszy św. należy wygłosić okolicznościową homilię oraz odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi, jak również poświęcić wodę, którą wierni zabiorą do domów” – poinformował bp Stułkowski.

Jak dodał, warto zachęcić wiernych, by po powrocie do domów celebrowali liturgię rodzinną, odmawiając modlitwę, której tekst otrzymali w świątyni, oraz kropiąc mieszkanie wodą święconą.

Bp Stułkowski wskazał, że na wyraźne życzenie i zaproszenie rodzin można odwiedzić parafian z wizytą duszpasterską w miejscu ich zamieszkania, zachowując przy tym wszystkie restrykcje sanitarne.

W ubiegłym roku podobne zalecenia w związku z wizytą kolędową wydał metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.(PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk