PKO Bank Polski wspiera Straż Graniczną

Karol Kwiatkowski13 grudnia, 20213 min

PKO Bank Polski przekazał specjalistyczny sprzęt o wartości około pół miliona zł na potrzeby Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Pogranicznicy otrzymali m.in. drony z kamerami termowizyjnymi. To nie pierwsza darowizna banku związana z obecną sytuacją zarówno na granicy, jak i zdrowiem obywateli.

Bank prowadzi działania na rzecz społeczeństwa a także wspiera służby mundurowe, zwłaszcza w czasie pandemii COVID-19. Wsparcie służb granicznych przez Fundację PKO Banku Polskiego to przykład działań prewencyjnych. Pomoc kierowana jest na działania operacyjne mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na wschodniej granicy Polski i Unii Europejskiej.

Poprzez Fundację PKO Bank Polski włączył się w ogólnopolską akcję #MuremZaPolskimMundurem i wsparł służby strzegące wschodniej granicy kraju darowizną rzeczową o wartości 500 tys. zł. Przekazano specjalistyczny sprzęt operacyjny, w tym drony z kamerami termowizyjnymi oraz panoramiczną kamerę termowizyjną.

Jak podkreślono w komunikacie, PKO Bank Polski reaguje na bieżącą sytuację w kraju i potrzeby społeczne, zwłaszcza w trudnych warunkach, takich jak zagrożenie na granicy. Dlatego zdecydował się na wsparcie funkcjonariuszy Straży Granicznej w wykonywaniu ich codziennych obowiązków.

PKO Bank Polski od lat wspiera projekty istotne dla lokalnych społeczności, służące wspieraniu przedsiębiorczości, innowacyjności i integracji środowisk w regionie lubelskim. Na terenie województwa obsługuje klientów w kilkudziesięciu oddziałach i agencjach. W Lublinie mieści się również jedna z trzech siedzib bankowego Contact Center.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × trzy =