Konfederacja składa wniosek do ABW o sprawdzenie powiązań członków Rady Medycznej z firmami farmaceutycznymi

Magdalena Targańska10 grudnia, 202119 min

Składamy wniosek do ABW o sprawdzenie powiązań członków Rady Medycznej przy Premierze z firmami farmaceutycznymi! – napisała Konfederacja na Twitterze.

W piątek w Sejmie odbyła się konferencja prasowa posłów Konfederacji poświęcona zgłoszeniu do ABW w sprawie powiązań członków Rady Medycznej przy Premierze z firmami farmaceutycznymi.

– Adam Niedzielski trzy tygodnie temu powiedział, że poleci sprawdzić, którzy z członków Rady Medycznej mają powiązania z firmami farmaceutycznymi. Niestety, spotkało się to z groźbami dymisji, poleciały wielkie gromy i jego ekscelencja Adam Niedzielski się przestraszył i tego nie zrobił. No ale my się nie boimy, bo nas nie mogą zdymisjonować, w związku z czym my takie doniesienie właśnie składamy – mówił na konferencji Janusz Korwin-Mikke.

– Przede wszystkim firma Pfizer jest jedyną firmą w USA ukaraną już za korumpowanie lekarzy, a ona dostaje zlecenia na te wszystkie szczepionki. Firma Pfizer jest również ukarana za robienie eksperymentów na dzieciach w Nigerii. W tej chwili robi eksperymenty na dzieciach europejskich, konkretnie również chce robić na polskich i mam nadzieję że nasz rząd do tego nie dopuści – kontynuował dalej Korwin-Mikkę.

– Mateusz Morawiecki powiedział, że Unia Europejska przepłaciła 3 miliardy na kupieniu tych szczepionek to jeżeli łapówki to 10%, no to to mówimy o łapówkach rzędu 300 milionów. To są duże sumy i byłoby dobrze żeby ABW tym się zajęła – dodał.

– O to wniosek, który kierujemy do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Rzecz prosta, nieskomplikowana, nie wymagająca długich uzasadnień – wnioskujemy o sprawdzenie związków członków Rady Medycznej do spraw COVID-19 przy prezesie Rady Ministrów z firmami farmaceutycznymi, które zajmują się produkcją i dystrybucją szczepionek przeciwko COVID-19 – mówił z kolei poseł Grzegorz Braun.

– Za całe uzasadnienie wystarcza nam spostrzeżenie Adama Niedzielskiego, który w swoim czasie stwierdził, iż analizując propozycję rady stara się “wyważyć ile jest w tym wartości dodanej dla zdrowia publicznego, a ile jest w tym interesu firm farmaceutycznych, które chcą sprzedać więcej” – dodał Braun.

– Przez cały ubiegły rok składaliśmy zawiadomienia do prokuratury tu w Warszawie oraz w województwach. Ja osobiście zawiadamiałem o tym, że rozmaici medycy, którzy pełnią funkcję konsultantów i autorytetów zawodowych są zatrudnieni przez państwo polskie np. jako konsultanci medyczni, w szeregu przypadków albo nie złożyli, albo też nie ujawniono, nie opublikowano ich oświadczenia wymaganego prawem o nie występowaniu konfliktu interesów. Wszyscy konsultanci medyczni, krajowi, wojewódzcy są zobowiązani składać takie oświadczenia. Nie są one opublikowane w wielu przypadkach. Jeśli zatem nie są opublikowane to, albo ci lekarze, uczeni, medycy nie złożyli ich w ogóle, albo też wojewodowie odpowiedzialni za ich publikacje nie dopełnili swoich obowiązków, a w każdym razie Centralne Biuro Antykorupcyjne, które powołane jest do tego, żeby badać występowanie bądź nie występowanie konfliktu interesów grzeszy, a może nawet popełnia przestępstwo przez zaniechanie – stwierdził poseł Grzegorz Braun.

– Skoro minister przez 1,5 roku nie jest w stanie dowiedzieć się czy ludzie, którzy mu doradzają są w takim konflikcie, czy nie, czy są rzecznikami interesów lobbystami, akwizytorami pracującymi na korzyść koncernów farmaceutycznych, skoro prokuratura w tej sprawie pozostaje bierna, skoro administracja wojewódzka i centralna nie działa – czas na działanie agencji bezpieczeństwa – kontynuował poseł Konfederacji.

– Niepokojąca jest sytuacja gdzie mówi się o przejściu na szczepienie dzieci. Otóż dzieci nie chorują na COVID-19, jeśli chorują to lekko, a w ogóle nie umierają. Szczepienie dzieci jest tylko po to, żeby mogły zarobić firmy farmaceutyczne, a nie pozwala dzieciom rozwinąć naturalnej odporności na COVID-19, jest to po prostu conajmniej przestępstwo, a być może nawet zbrodnia. Muszę powiedzieć jasno, że to jest bardzo niepokojący sygnał – dodał na koniec Janusz Korwin-Mikke.


Źródło: Twitter

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • Pat...

    11 grudnia, 2021 at 8:48 am

    Bardzo dobrze Panowie

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk