Portugalia: najwięcej od marca zgonów w związku z Covid-19

Karol Kwiatkowski9 grudnia, 20212 min

W Portugalii, która ma jeden z najwyższych odsetków populacji zaszczepionej przeciwko Covid-19, nasila się pandemia koronawirusa. Podczas ostatniej doby zanotowano największą od marca liczbę zgonów – 23. W Portugalii w pełni zaszczepionych jest prawie 88 proc. populacji.

Jak wskazała w czwartek telewizja RTP, pomimo 88 proc. zaszczepionej ludności powyżej 12. roku życia, Portugalia jest krajem o szybko rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem. Tylko od środy potwierdzono tam ponad 3,5 tys. nowych infekcji.

Według ministerstwa zdrowia we wszystkich regionach kraju zwiększa się liczba zachorowań na Covid-19, a także ognisk zakażenia. Resort wskazał, że w czwartek po południu było łącznie 614 aktywnych ognisk infekcji SARS-CoV-2. Ponad połowa aktualnych ognisk zakażeń występuje w placówkach oświatowych i obejmuje nie tylko uczniów, ale również personel szkolny.

Portugalskie służby medyczne wskazały, że wśród potwierdzonych w ostatnich 24 godzinach infekcji koronawirusem blisko połowa zakażeń dotyczyła pacjentów w wieku 20-49 lat.

Z danych władz medycznych wynika, że w czwartek w szpitalach w Portugalii przebywało 961 osób chorych na Covid-19, a liczba przypadających na 100 tys. obywateli infekcji sięgnęła poziomu 438.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk