[FILM] GW: „Musk obiecuje, że zachipuje pierwszy ludzki mózg”

Karol Kwiatkowski9 grudnia, 20212 min

Chip, który połączy ludzki mózg z komputerem, zostanie wszczepiony przez naukowców z firmy Neuralink Elona Muska pacjentom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym – informuje Gazeta Wyborcza.

– Badania na małpach pokazały, że chip działa prawidłowo, a jego wszczepienie i późniejsze usunięcie z mózgu jest bezpieczne

– chwalił się Elon Musk podczas spotkania prezesów największych korporacji świata, zorganizowanego w tym tygodniu przez „The Wall Street Journal”.

Chip, który połączy ludzki mózg z komputerem, zostanie wszczepiony przez naukowców z firmy Neuralink Elona Muska pacjentom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Ma się to wydarzyć w przyszłym roku, a więc później, niż Elon Musk planował. Neuralink ciągle czeka na zgodę amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA).

Elon Reeve Musk to amerykański przedsiębiorca i filantrop, założyciel lub współzałożyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company pochodzący z Afryki Południowej (posiada obywatelstwo południowoafrykańskie, kanadyjskie oraz amerykańskie). Obecnie jest dyrektorem generalnym i technicznym w SpaceX, dyrektorem generalnym i głównym architektem w Tesla Inc. W styczniu 2021 jego majątek wynosił 188,5 mld USD (Bloomberg), 189,7 mld USD (Forbes), tym samym Musk zajmował 1. pozycję na liście najbogatszych ludzi świata według magazynu „Forbes”.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Wikipedia.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk