Dr Ratkowska: Gdyby amantadyna została dopuszczona do schematów leczenia w przychodniach i szpitalach, już dawno w Polsce nie byłoby groźby epidemii

Karol Kwiatkowski8 grudnia, 202124 min

W Polsce działa silne lobby przeciw leczeniu amantadyną, które prowadzi sabotaż przeciw badaniu klinicznemu jej skuteczności w COVID-19, które przez to się opóźnia. […] Gdyby amantadyna została dopuszczona do schematów leczenia w przychodniach i szpitalach, już dawno w Polsce nie byłoby groźby epidemii. Już choćby z tego powodu Rada Medyczna powinna być zdymisjonowana, a jej członkowie poddani ocenie prawnej – powiedziała Katarzyna Ratkowska, lekarz medycyny w rozmowie z red. Zenonem Baranowskim z „Naszego Dziennika”.

Lekarka została zapytana o stosowanie amantadyny przez dr Włodzimierza Bodnara poza wskazaniami rejestracyjnymi, czyli mówiąc wprost do leczenia chorych na COVID-19.

– Stosowanie leków poza wskazaniami rejestracyjnymi jest powszechne w medycynie. Wie o tym każdy lekarz. Amantadyna jest lekiem przeciwwirusowym, dr Włodzimierz Bodnar jest specjalistą chorób płuc, który stosując ją od 30 lat w grypie, zauważył, że jest niezwykle skuteczna w COVID-19 – stwierdziła Ratkowska.

W Polsce działa silne lobby przeciw leczeniu amantadyną, które prowadzi sabotaż przeciw badaniu klinicznemu jej skuteczności w COVID-19, które przez to się opóźnia

– mówiła lekarka.

I dodaje: „Profesor Andrzej Horban twierdzi, że amantadyna jest nieskuteczna, a prof. Robert Flisiak – że jest toksyczna, co jest kłamstwem. Nie może być toksycznym lek stosowany w medycynie od 50 lat, z bardzo dobrym skutkiem zarówno przeciwwirusowym, jak i neurologicznym w zespołach parkinsonowskich, gdzie jest stosowany przez neurologów, a także przez nas, psychiatrów. W chorobie Parkinsona lek ten jest stosowany często u starszych pacjentów z chorobami współistniejącymi przez miesiące, a nawet lata, a w COVID-19 tylko od 7 do 14 dni”.

Gdyby amantadyna została dopuszczona do schematów leczenia w przychodniach i szpitalach, już dawno w Polsce nie byłoby groźby epidemii. Już choćby z tego powodu Rada Medyczna powinna być zdymisjonowana, a jej członkowie poddani ocenie prawnej

– stwierdza Ratkowska.

Lekarka mówi też o tym, że sama leczy chorych na COVID amantadyną. – Tak, mam własne doświadczenie lekarskie niezwykłej skuteczności leczenia amantadyną pacjentów z COVID-19 – mówi.

– Zamiast leczyć COVID-19 lekami (amantadyna, iwermektyna, hydroksychlorochina z cynkiem), forsuje się eksperymentalne preparaty genetyczne nawet wśród coraz młodszych dzieci, mimo że organizmy dziecięce przed covidem bronią się doskonale – dziwi się Ratkowska.

Cały wywiad można przeczytać na portalu Radia Maryja.

Źródło: Radio Maryja

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • NoName

  9 grudnia, 2021 at 6:55 am

  Szczepionki nie lecza! Jesli ktos zachoruje to zaszczepienie niewiele juz pomoże. Blokowanie leczenia ma jedyny cel w naciagnieciu smiertelnosci tej „strasznej” plandemii. Bez tego nie dalo by sie realizowac planow.
  Ludzie, obudźcie sie!

  Reply

 • Wojtek

  9 grudnia, 2021 at 7:11 am

  No proszę, właśnie ograniczono dostępność tego leku dla pacjentów, ograniczając ilość i choroby na które może zostać wypisana. Leczenie kowida tylko respiratorem.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk