Terlecki: PiS nie poprze projektu ws. obowiązku szczepień

Karol Kwiatkowski6 grudnia, 20212 min

​Klub PiS nie poprze projektu Lewicy o obowiązkowych szczepieniach przeciw Covid-19 – poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Przyznał zarazem, że powinny być dodatkowe zachęty do szczepień. Zapowiedział, że w poniedziałek prezydium Komitetu Politycznego PiS zajmie się m.in. sprawą Łukasz Mejzy.

Lewica w poniedziałek złożyła w Sejmie projekt ustawy, który wprowadzałaby obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla osób dorosłych, a osoby niezaszczepione podlegałyby karze grzywny.

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu Ryszard Terlecki zapowiedział, że PiS „z pewnością” nie poprze projektu Lewicy.

Podkreślił jednak, że “powinniśmy robić wszystko, żeby tych szczepień było jak najwięcej” Stąd ludzi powinno się zachęcać do szczepień, a „jeżeli zachęty nie pomogą, zachęcać również poprzez promowanie tych, którzy się zaszczepili” – przekonywał.

Terlecki przyznał także, że paszporty covidowe powinny być formą nagrody za to, że ktoś się zaszczepił, czyli np. dawać możliwości, których nie mają niezaszczepieni. Ale to kwestia szerokiej dyskusji, która jest przed nami, ale miejmy nadzieję, że ta czwarta fala pandemii opada – mówił.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

osiemnaście − szesnaście =