UJ przywraca wykład dr Magdaleny Grzyb

Karol Kwiatkowski5 grudnia, 20212 min

– Decyzją władz Uniwersytetu Jagiellońskiego wykład dr Magdaleny Grzyb „Gdy ginie kobieta, gdy ginie mężczyzna”, poświęcony kryminologicznym aspektom zabójstw kobiet i mężczyzn, został przywrócony do programu kampanii „16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć” – poinformował w piątek późnym wieczorem UJ.

Wykład dr Magdaleny Grzyb, kryminolożki zatrudnionej na Uniwersytecie Jagiellońskim, odwołali członkowie koła naukowego z Instytutu Psychologii z powodu przekonań dr Grzyb, które nie podobają się lewicowym studentom, a które nie miały nic wspólnego z planowanym wykładem. O tej sprawie pisaliśmy w czwartek.

W piątek wieczorem  pojawiło się nowe oświadczenie UJ. Czytamy w nim, że odwołany wykład wraca do programu kampanii i odbędzie się w planowanym terminie, czyli 7 grudnia o godz. 18.

Decyzja została podjęta po zaznajomieniu się władz uczelni ze szczegółami dot. wystąpienia dr Grzyb oraz głosami z wielu różnych stron.

– czytamy w oświadczeniu autorstwa Działu ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania Bezpieczni UJ.

Władze UJ, które zdecydowały o przywróceniu wykładu, „wzięły także pod uwagę, że prezentowany wykład przedstawia m.in. wyniki projektu badawczego finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa + dziewięć =