[AKTUALIZACJA] Costa Coffe/ Miejsca siedzące tylko dla zaszczepionych

Karol Kwiatkowski5 grudnia, 20213 min

Segregacja sanitarna rozwija się w Polsce. Jak dowiaduje się NCzas.com – kolejne miejsce na mapie Warszawy dołączyło do tego trendu. Mowa o kawiarni należącej do popularnej w Polsce sieci Costa Coffe.

Kawiarnia, o której mowa znajduje się w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Lokal postanowił zakazać korzystania z miejsc siedzących osobom niezaszczepionym.

Wychodzi na to, że każdy może kupić kawę, każdy może stać z kubkiem i popijać ulubiony napój, ale tylko niezaszczepiony nie może usiąść. Abstrahując od tego, że niezaszczepieni roznoszą wirusa tak samo jak zaszczepieni, jest to samo w sobie wyjątkowo głupie – czytamy na portalu.

Costa Coffee. Dla niezaszczepionych nie ma miejsc siedzących. Foto: nczas.com

– Przy pl. Bankowym w Warszawie działa restauracja, która obsługuje osoby wyłącznie zaszczepione. Można? Można. Nie jest łamana Konstytucja, nie jest łamana ustawa. Jeśli ktoś chce, jeżeli ma dobrą wolę i chce przestrzegać standardów bezpieczeństwa, to może to robić – powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz w programie „Newsroom” WP.

Nie wiemy czy to pojedynczy wybryk, czy całościowa polityka sieci Costa Coffe.

„Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 1 grudnia, a którym podlegamy, możemy udostępnić tylko 50% miejsc klientom. Wybrane stoliki musimy oznakować jako wyłączone z użytkowania – stąd na niektórych stolikach pojawia się informacja. Do limitów wskazanych w ograniczeniach nie wliczają się osoby zaszczepione, co nie oznacza, że nie mogą przebywać w naszych kawiarniach osoby niezaszczepione. Ponadto informacja nie dotyczy całej kawiarni, ale tylko tych konkretnych stolików, na których się pojawiła” – tłumaczy się Costa Coffe w mediach społecznościowych.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 + 16 =