Wytknij ministrowi manipulację i zdobądź 15 tysięcy złotych! Rusza #FakeHunter Challenge

Nasza Polska2 grudnia, 20216 min

Tematem przewodnim IV edycji konkursu #FakeHunter Challenge, która odbędzie się w dniach (3-5 grudnia), będą oszustwa w cyberprzestrzeni, które dotyczą branży: energetycznej, telekomunikacyjnej, finansowej, opieki zdrowotnej, kosmetycznej.

Do konkursu #FakeHunter Challenge zapraszamy wszystkich, którym zależy na propagowaniu idei dostępu do wiarygodnych i rzetelnych informacji. Razem z Wami chcemy uświadamiać społeczeństwu, jak wielka jest skala fake newsów i zagrożenia, które niosą ze sobą kłamliwe treści opakowane w taki sposób, by skłonić odbiorców do uwierzenia w ich prawdziwość.

Tematem przewodnim IV edycji konkursu będą oszustwa w cyberprzestrzeni, które dotyczą branży: energetycznej, telekomunikacyjnej, finansowej, opieki zdrowotnej, kosmetycznej.

W ciągu trzech dni zarejestrowane osoby, działające samodzielnie lub w zespołach, będą mogły zgłaszać fałszywe informacje publikowane w sieci z zakresu m.in.: ofert handlowych, propozycji biznesowych, podszywania się pod firmy lub osoby w celu wyłudzenia danych personalnych, praktyk lekarskich, cudownych diet i lekarstw. Zgłoszenia konkursowe nie mogą mieć charakteru satyrycznego, żartobliwego, nie mogą mieć cech ewidentnego memu lub pastiszu.

Dołącz do walki z fake newsami rejestrując się już dziś! Czekamy na Ciebie! W konkursie mogą brać udział zespoły liczące od 1 do 5 osób. Punkty przyznawane są za zgłoszenie nieprawdziwej informacji lub przygotowanie raportu weryfikacji faktów opartego na wiarygodnych źródłach informacji.

Kategorie konkursowe #FakeHunter Challenge – Uwaga! Oszust:
•    Zdrowie i uroda – oszustwa lekowe, oszukańczy uzdrowiciele, cudowne terapie, diety i inne recepty na błyskawiczne odchudzanie, metody walki z łysieniem, siwieniem, upiększaniem ciała i powiększanie różnych jego części;
•    Gospodarka i biznes – oszukańcze oferty handlowe, propozycje biznesowe, fałszowanie dokumentów, danych firmowych;
•    Finanse i bankowość – wszelkiego rodzaju wprowadzające w błąd oferty i fałszywe obietnice uzyskania korzyści finansowych, nadzwyczajnych zysków, próby wyłudzenia danych do logowania do kont bankowych i innych usług tego rodzaju;
•    Tożsamość – kradzieże tożsamości, podszywanie się pod osoby, firmy i organizacje, fałszywe strony i wszelkiego rodzaju publikacje pod ukradzioną tożsamością.
•    Bezpieczeństwo – oszustwa naruszające bezpieczeństwo obywateli i państwa;
•    Oszustwa z zakresu wyżej wymienionych kategorii, które nie mają charakteru satyryczno-rozrywkowego, nie są parodiami, pastiszami, pamfletami, humorystycznymi memami i oczywistymi żartami.

Dla najlepszych atrakcyjne nagrody pieniężne!

Weź udział w rywalizacji i wygraj jedną z atrakcyjnych nagród finansowych. Od Ciebie zależy, czy chcesz działać w zespole, czy samodzielnie. A recepta na wygraną jest prosta – im więcej zgłoszonych i prawidłowo ocenionych przez jury prac, tym więcej punktów i miejsce na podium.

I miejsce – 15 tys. zł, II miejsce – 10 tys. zł, III miejsce – 5 tys. zł.

Zgłoszenia będą oceniane przez jury składające się ze specjalistów – redaktorów i dziennikarzy portalu Fake Hunter, którzy na co dzień zajmują się weryfikacją fałszywych i zmanipulowanych informacji publikowanych w sieci.

Zwycięzców poznamy 10 grudnia.

Zgłoszenia można dokonywać tutaj: https://fakehunter.pap.pl

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Koszyk