Trądzik? Sanofi już zapowiada szczepionkę

Nasza Polska2 grudnia, 20212 min

Francuski koncern farmaceutyczny Sanofi przejmuje firmę pracującą nad szczepionką przeciwko trądzikowi. Czy już niebawem młodzi ludzie będą mogli zaszczepić się przeciwko tej przypadłości? 

Sanofi podpisał już umowę przejęcia austriackiej firmy Origimm Biotechnology GmbH. W pakiecie przejmie także technologię umożliwiającą pracę nad pierwszą na świecie szczepionką przeciwko trądzikowi. Austriacy są światowym liderem w badaniach składników mikrobiomu skóry i antygenów bakterii wywołujących choroby skóry, w tym trądzik. Jeden z prezesów Sanofi, Thomas Triomphe, powiedział z dumą: „nie możemy się doczekać uwolnienia pełnego potencjału nowej szczepionki”. 

Trądzik jest chorobą skóry dotykającą głównie młodych ludzi, ale ponad co dziesiąta osoba powyżej 50. roku życia wciąż boryka się z tą przypadłością. Wiadomo, że kluczową rolę w rozwoju trądziku (od umiarkowanego do ciężkiego) odgrywa bakteria Cutibacterium acnes. Obecnie nie ma dostępnej żadnej stuprocentowo skutecznej i bezpiecznej terapii trądziku. 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

16 + dziewięć =