X-com odwołuje emisję horroru autorstwa lewicowego aktywisty: „Działania i idee, które prezentuje Jaś Kapela, są sprzeczne z wartościami naszej firmy i stanowczo się od nich odcinamy”

Karol Kwiatkowski27 listopada, 20213 min

Zaplanowana na czwartkową noc, przez firmę X-com, premiera filmu „Czarny piątek” została odwołana.

Film z krwiożerczą kosiarką w tle, do którego scenariusz napisał aktywista i felietonista „Krytyki Politycznej” Jaś Kapela, miał zostać wyemitowany na kanale YouTube tuż przed północą. I miał poprzedzać promocje sklepu x-kom z okazji black friday – informuje Wyborcza.

„Powodem tej decyzji jest błędny wybór, przez nas, jednego z uczestników projektu. Decyzja o zaangażowaniu Jasia Kapeli była nieprzemyślana i niepoparta wystarczającą analizą. Działania i idee, które prezentuje Jaś Kapela, są sprzeczne z wartościami naszej firmy i stanowczo się od nich odcinamy. Obiecujemy, że wprowadzimy zmiany, które uniemożliwią wystąpienie podobnej sytuacji w przyszłości. Bierzemy odpowiedzialność za nasz błąd. Przepraszamy” – czytamy na stronie firmy.

– Tu nie chodzi o żadne wartości. Moje wartości to prawa człowieka, feminizm. Sam scenariusz był o katastrofie klimatycznej. Sklep napisał, że treść jest sprzeczna z ich wartościami, żeby uspokoić rozjuszonych klientów. Nawet ich rozumiem. Ale nie powinno tak być, że uginamy się pod falą krytyki. Taka cenzura jest niezdrowa dla demokracji, a nawet wolnego rynku – komentuje Jaś Kapela.

Dodaje, że firmę przeraziły komentarze w sieci: – Sklep myślał, że film, do którego napisałem scenariusz, będzie potraktowany jako żart. Ale okazało się, że nienawiść wobec mnie jest zbyt duża. Swoją drogą to było ryzykowne zatrudniać antykapitalistę do sprzedaży swoich produktów na black friday.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk