PolskaDramat w radomskim szpitalu: pacjenci na SORze czekają na wolne miejsca

Nasza Polska25 listopada, 20212 min

Nie ma wolnych miejsc w szpitalu tymczasowym w Radomiu. Lecznica nie odmawia jednak przyjęć. Niejednokrotnie pacjenci z koronawirusem muszą jednak czekać w szpitalnym oddziale ratunkowym aż zwolni się miejsce.

W czwartek w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Tochtermana, który koordynuje też pracę szpitala tymczasowego, przebywało prawie 140 pacjentów chorych na COVID-19. „Zapełniony jest szpital tymczasowy. Pacjentów z COVID-19 mamy także w izolatkach na innych oddziałach szpitala głównego” – przekazała PAP rzeczniczka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Elżbieta Cieślak.

Przyznała, że sytuacja jest dość trudna, bo ze względu na brak wolnych łóżek, chorzy muszą poczekać aż się coś zwolni na odcinku covidowym szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR).

„Lekarze robią wszystko co w ich mocy. Jest rotacja, więc gdy tylko zwalnia się miejsce w szpitalu tymczasowym, natychmiast przyjmowany jest tam pacjent, który już czeka na SOR-ze” – powiedziała Cieślak.

Podkreśliła, że pacjenci czekający na miejsce mają zapewnioną na SOR-ze opiekę medyczną.

„Wykonywane są im badania, na bieżąco monitorowany jest ich stan zdrowia, dostają leki i posiłki” – przekazała rzeczniczka.

Szpital tymczasowy w Radomiu dysponuje 100 miejscami, z czego 80 to zwykłe łóżka, a 20 – to miejsca respiratorowe. Ponad 20 miejsc jest także na oddziale obserwacyjno-zakaźnym w szpitalu głównym. Miejsca dla pacjentów covidowych uruchomiono także na poszczególnych oddziałach szpitalnych. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

9 − cztery =