1/3 sezonu za nami – jak dotychczasowe mecze zmieniły typy i kursy bukmacherskie?

Artykuł Sponsorowany17 listopada, 20216 min

Czy piękno sportu rzeczywiście tkwi w jego nieprzewidywalności? Jeżeli tak, to polska Ekstraklasa jest tego najlepszym przykładem. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu nikt nie zakładał, że obecna tabela ligowa może wyglądać w ten sposób. Aktualnie kibice zachwycają się spektakularnym powrotem na szczyt Lecha Poznań i równie spektakularnym ligowym upadkiem Legii Warszawa. Wszyscy zadają sobie jedno pytanie – czy sezon może skończyć się taką sensacją? Na odpowiedź trzeba będzie trochę poczekać, ale już teraz widać, że wydarzenia z boisk Ekstraklasy wpłynęły na kursy oraz typy bukmacherskie…

Nieprawdopodobny przypadek Legii Warszawa

30 września 2021 roku odbył się mecz, który już przeszedł do historii polskiego futbolu. Tego dnia Legia Warszawa na własnym obiekcie pokonała zespół Leicester City. Wygrana z bardzo silną ekipą występującą na co dzień w brytyjskiej Premier League była długo świętowana w Warszawie. Nikt nie przypuszczał wtedy, że będą to miłe złego początki…

Co prawda, Legia Warszawa wciąż ma teoretyczne szanse na awans do fazy play-off Ligi Europy. Jednak trzeba przyznać, że „Wojskowi” muszą jednocześnie zmagać się z ogromnym wewnętrznym kryzysem. Po ligowej porażce 4:1 z drużyną Piasta Gliwice ze stanowiska trenera zwolniony został Czesław Michniewicz. Jego posadę przejął Marek Gołębiewski, który ma prowadzić Legionistów przez pozostałą część sezonu. Jednak już teraz wiadomo, że nie będzie to łatwa droga.

Po 12 rozegranych ligowych meczach Legia Warszawa znajduje się bowiem w… strefie spadkowej. Fatalny bilans stołecznego klubu to obecnie 3 zwycięstwa i aż 9 porażek. Obecnie Legioniści mają tylko 1 punkt przewagi nad ostatnim zespołem w tabeli. Tej perspektywy nie poprawia nawet fakt, że Legioniści mają jeszcze do rozegrania 2 zaległe mecze. Trudno więc byłoby zakładać, iż Legia zdoła włączyć się do walki o miejsce na szczycie Ekstraklasy. Na ten moment trener Gołębiewski musi znaleźć sposób na wyciągnięcie Legii ze strefy spadkowej. Jedno jest więc pewne – typowanie meczów Legii stanowi wyzwanie nawet dla koneserów Ekstraklasy.

Jak inne kluby wykorzystały kryzys lidera?

Oczywiście w sportach drużynowych zła dyspozycja jednego zespołu zawsze jest szansą dla jego rywali. Nie inaczej jest w tym przypadku. Zła passa Legii tylko dodaje skrzydeł piłkarzom Lecha Poznań, którzy pod wodzą Macieja Skorży wracają na zwycięskie tory. Po 14 ligowych meczach to właśnie zawodnicy „Kolejorza” znaleźli się na fotelu lidera. Jednak po piętach depczą im zespoły: Lechii Gdańsk, Pogoni Szczecin i Rakowa Częstochowa. Najprawdopodobniej to pomiędzy tymi zespołami rozgorzeje walka o to, kto zostanie Mistrzem Polski w piłce nożnej.

Zupełnie odmiennie wyglądają także losy tegorocznych beniaminków. Zespół Radomiaka Radom jest jedną z dotychczasowych rewelacji obecnego sezonu, gdyż zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. Gdyby forma piłkarzy Radomiaka utrzymała się na tym poziomie przez resztę sezonu, walka o europejskie puchary może być realna! Jednakże po drugiej stronie barykady znajduje się Górnik Łęczna, który dzierży miano czerwonej latarni Ekstraklasy. Jedynie 8 zdobytych punktów po 14 rozegranych meczach z pewnością nie napawa optymizmem. Piłkarze z Łęcznej muszą więc szybko poprawić swoją grę, aby w ogóle marzyć o pozostaniu w Ekstraklasie.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Udostępnij:

Artykuł Sponsorowany

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk