MON: Służby białoruskie zastraszają migrantów oddając strzały w ich obecności

Magdalena Targańska10 listopada, 20214 min

Służby białoruskie zastraszają migrantów oddając strzały w ich obecności – poinformowało w środę Ministerstwo Obrony Narodowej. Resort dodał, że uchwycił też akty przemocy ze strony Białorusinów wobec cudzoziemców.

Na Twitterze MON zamieszczono w środę rano dwa krótkie filmy, na których zarejestrowano strzał oddany po białoruskiej stronie granicy przez uzbrojonego mężczyznę w mundurze. Na nagraniach widać grupę migrantów stojących przy granicznych zabezpieczeniach po białoruskiej stronie granicy. Wśród nich są dzieci. Zarejestrowano też moment, w którym uzbrojony mężczyzna w mundurze oddał strzał stojąc kilka metrów od grupy ludzi, wywołując tym wśród nich krzyki przerażenia. Uzbrojenie mężczyźni wykonują też gwałtowne i agresywne ruchy wobec grupy migrantów.

Resort opatrzył pierwsze nagranie podpisem: „Służby białoruskie zastraszają migrantów oddając strzały w ich obecności”. Pod drugim filmem MON napisał: „Uchwyciliśmy także akty przemocy ze strony Białorusinów”.

W poniedziałek rano duża grupa migrantów przemieściła się po stronie białoruskiej w kierunku granicy z Polską. Migranci zgromadzili się w okolicach Kuźnicy. Resort obrony narodowej poinformował tego dnia, że służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę przekroczenia granicy. Obecnie migranci stworzyli obozowisko w rejonie Kuźnicy, pilnują ich służby białoruskie.

Podlaska policja podała, że noc z wtorku na środę w koczowisku nielegalnych imigrantów w pobliżu Kuźnicy minęła spokojnie. W dwóch innych miejscach prowadzona była akcja z związku z nielegalnym przekroczeniem granicy z Białorusi przez duże grupy cudzoziemców.(PAP)

 

autor: Mateusz Mikowski

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk