Wojownicy Maryi z całej Polski przeszli ulicami Bydgoszczy z modlitwą różańcową na ustach

Karol Kwiatkowski6 listopada, 20212 min

Kilka tysięcy mężczyzn przeszło dzisiaj ulicami Bydgoszczy ze Starego Rynku do bazyliki św. Wincentego àPaulo z modlitwą na ustach i różańcami w dłoniach. To Wojownicy Maryi z całej Polski przyjechali do Bydgoszczy na wspólnotowe spotkanie – informuje portal Bydgoszcz24.pl.

Według portalu kilka tysięcy mężczyzn z całej Polski, a nawet z zagranicy, przyjechało do Bydgoszczy na Męski Różaniec. Spotkanie rozpoczęło się od zgromadzenia uczestników na Starym Rynku.

To wspaniałe wydarzenie modlitewne. Ci mężczyźni pokazują, że modlitwa nie jest jakimś nadzwyczajnym wydarzeniem, przywilejem czy szczególnym luksusem, a jest po prostu zwyczajnym, codziennym wydarzeniem, by budować relację z Bogiem i jeszcze bardziej otwierać się przez modlitwę na drugiego człowieka – powiedział biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk podczas modlitewnego spotkania na Starym Rynku.

Mężczyźni, w procesji różańcowej, wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, przeszli następnie ulicami Bydgoszczy do bazyliki św. Wincentego à Paulo, by tam modlić się i podjąć rozważania m.in. na temat: „Czyściec. Czy tylko po śmierci?”.

Wojownicy Maryi to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn. Opiekunem duchowym wspólnoty Wojownicy Maryi  jest ks. Dominik Chmielewski, salezjanin.

Fotorelację ze wspólnotowego spotkania można obejrzeć tutaj.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk