Papież: kryzys w małżeństwie to nie przekleństwo, ale szansa na poprawę

Nasza Polska6 listopada, 20213 min

Kryzys w małżeństwie to nie „przekleństwo, ale szansa na poprawę” sytuacji – mówił w sobotę papież Franciszek podczas audiencji dla działaczy katolickiego włoskiego stowarzyszenia, niosącego pomoc takim parom.

Podczas spotkania w Watykanie z przedstawicielami stowarzyszenia Retrouvaille i jego podopiecznymi papież powiedział: „Ważne jest to, by nie bać się kryzysu, bo kryzys pomaga wzrastać”.

 

„To, co jest ważne to nie popadać w konflikt, bo on zamyka serce. Kryzys zaś sprawia, że trochę jest burzliwie, widać brzydkie rzeczy, ale z kryzysu można wyjść” – wskazywał Franciszek. „Z kryzysu- dodał – nie wychodzi się samemu, ale razem”.

 

Papież apelował o to, by „nie bać się kryzysu, ale konfliktu”.

 

Zauważył, że małżeństwa „zranione” przez kryzys, które przez niego przeszły, mogą dzięki temu doświadczeniu poszukiwania rozwiązania pomagać innym parom.

 

„Dzisiaj bardzo potrzeba osób, małżonków, potrafiących głosić świadectwo, że kryzys to nie przekleństwo, że to część drogi i stanowi szansę” – oświadczył Franciszek.

 

„Aby być w tym wiarygodnym, trzeba tego doświadczyć. To nie może być teoretyczne mówienie, pobożne życzenie” – ocenił.

 

„Byliście w kryzysie, zostaliście zranieni, dzięki Bogu oraz pomocy waszych braci i sióstr wyleczyliście się i postanowiliście podzielić się tym doświadczeniem” – mówił papież z wdzięcznością.

 

Położył nacisk na kluczowe znaczenie towarzyszenia w duszpasterstwie rodzin. „Często potrzeba dużo czasu, cierpliwości, szacunku, gotowości” – przypomniał Franciszek.

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

13 − 7 =