Simon: niezaszczepionym trzeba ograniczyć cywilizowane życie

Karol Kwiatkowski5 listopada, 202124 min

Wiele osób się zaszczepiło albo przechorowało ciężko – ci mają lepszą odpowiedź – i oni, też się szczepiąc, mają prawo korzystać z tego wszystkiego, co się nazywa cywilizowanym życiem. Pozostałym osobom niestety z powodu epidemii trzeba to ograniczyć.- powiedział prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Prof. Simon w rozmowie z Wirtualną Polską odniósł się do słów ministra Adama Niedzielskiego, który w piątek w Polskim Radiu 24 ocenił, że „ścieżka wzmacniania restrykcji wydaje się mało skuteczna w Polsce”. – Powinniśmy egzekwować te obowiązki i tę dyscyplinę, która już w tej chwili powinna obowiązywać, ale nie obowiązuje – stwierdził szef resortu zdrowia.

– My na Radzie Medycznej dyskutujemy na ten temat – komentował prof. Simon. – Uważaliśmy, że określone restrykcje, o określonym charakterze, zresztą ustalone i obowiązujące na całym świecie, trzeba wprowadzić szczególnie w rejonach zagrożonych – podkreślił, zaznaczając, że istotne jest też egzekwowanie już wprowadzonych obostrzeń. – Jaki to jest problem wprowadzić paszport covidowy? Jaki jest problem egzekwować maski i mycie rąk przy wchodzeniu do sklepów? Bo wygląda, że połowa przestrzega, połowa nie przestrzega. I ta połowa, co nie przestrzega, trafia do nas, a ci, co się zaszczepili, a mają jakiś deficyty (odporności – red.) też do nas trafiają z Covidem. No przecież to jest jakieś szaleństwo i kwadratura koła. Tak być nie może – mówił.

– Jestem oczywiście przeciwnikiem lockdownu ogólnokrajowego, bo to nie ma sensu, podobnie jak zamknięcie wszystkich szkół. Ale wiele osób się zaszczepiło albo przechorowało ciężko – ci mają lepszą odpowiedź – i oni, też się szczepiąc, mają prawo korzystać z tego wszystkiego, co się nazywa cywilizowanym życiem. Pozostałym osobom niestety z powodu epidemii trzeba to ograniczyć. A nie ma przepisów wykonawczych. Dostaje ktoś mandat za brak maski w miejscu publicznym i każdy sąd z powodu braku przepisów to odwołuje. To jest kompletny bałagan – stwierdził Simon.

Prof. Simon powiedział, że aktualne zalecenia Rady Medycznej to „paszporty covidowe, restrykcje w określonych rejonach ogromnego nasilenia i egzekwowanie tych restrykcji”. – Nie otrzymaliśmy uzasadnienia. Nic na ten temat nie wiem – mówił, pytany o to, czy członkom rady wytłumaczono, dlaczego nie skorzystano z tych propozycji.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • klin

  5 listopada, 2021 at 5:35 pm

  Jak bezdenny głupiec i faszysta mógł zostać polskim profesorem?

  Reply

 • klin

  5 listopada, 2021 at 7:54 pm

  simon: profesor agresor… jego wiarygodność jest bliska pfiZERA.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *