Austria/ Niezaszczepieni przeciw Covid-19 nie napiją się kawy w Wiedniu

Karol Kwiatkowski4 listopada, 20212 min

W Wiedniu osoby niezaszczepione przeciw Covid-19 nie będą mogły wejść do kawiarni i restauracji czy na wydarzenia z udziałem ponad 25 osób – poinformowały w czwartek władze miasta. Decyzja związana jest ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Austrii.

„To ważne, byśmy podjęli odpowiednie decyzje, zanim zapełnią się oddziały intensywnej terapii” – powiedział na konferencji prasowej burmistrz Wiednia Michael Ludwig.

Nowe środki zapobiegawcze zaczną obowiązywać pod koniec przyszłego tygodnia i obejmą także salony fryzjerskie – dodał.

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa od początku października w tym państwie notuje się wyraźny wzrost liczby zakażeń SARS-CoV-2. W środę liczba nowych infekcji przekroczyła 6,5 tys.

Obecnie około 64 proc. mieszkańców kraju jest w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19, co stawia Austrię nisko w rankingu szczepień w krajach Europy Zachodniej – podkreśla Reuters.

Wielu Austriaków jest sceptycznych wobec szczepień przeciw koronawirusowi, a postawę tę wspiera – jak zauważa agencja – skrajnie prawicowa Austriacka Partia Wolności (FPOe), trzecie najsilniejsze ugrupowanie w parlamencie.

Dwa landy, Salzburg i Górna Austria, odpowiadały w czwartek za około 45 proc. wszystkich nowych zakażeń. Ten drugi kraj związkowy, uważany za bastion Partii Wolności, ma najniższy w kraju wskaźnik wyszczepienia przeciw koronawirusowi – przekazał Reuters. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk